Gündem Trumpın adı alt geçitten kaldırıldı

Trump'ın adı alt geçitten kaldırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, ABD Başkanı Donald Trump'ın isminin yaya alt geçidinden kaldırılmasına karar verdi. Trump Yaya Alt Geçidi'nin adı "Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi" olarak değiştirildi.

Haber Merkezi AA
Yaya alt geçidinden ABD Başkanı Donald Trump'ın isminin kaldırılmasına karar verildi.
Yaya alt geçidinden ABD Başkanı Donald Trump'ın isminin kaldırılmasına karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, ABD Başkanı Donald Trump'ın ismini taşıyan Şişli Mecidiyeköy'deki yaya alt geçidinin adının değiştirilmesine karar verdi.

Harita ile Kültür ve Sanat Komisyonu'nun ortak raporuyla İBB Meclisi gündemine gelen konu görüşüldü. Raporda Şişli ilçesi Kuştepe Mahallesi'nde yer alan "Trump Yaya Alt Geçidi" isminin "Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi" olarak değiştirilmesi talep edildi.

"Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi"

Meclis Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet, talebi oyladı. Meclisteki üyeler, "Trump Yaya Alt Geçidi" isminin kaldırılması ve aynı yere "Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi" adı verilmesini oy birliğiyle kabul etti.

"İsabetli bir değişiklik"

Bunun üzerine söz alan CHP'li Meclis Üyesi Hakkı Sağlam, değişikliğin son derece isabetli olduğunu belirterek, "Keşke aynı yere Karadeniz'de şehit edilen evladımız Eren Bülbül'ün adı verilseydi. Bu çocuklar bizim şehitlerimiz. Bunların adının yaşatılması gerekiyor" dedi.

25 isim İyi Parti'den istifa etti
GÜNDEM
25 isim İyi Parti'den istifa etti

Diyarbakır'da 8 yaşındaki çocuk şarbondan öldü
GÜNDEM
Diyarbakır'da 8 yaşındaki çocuk şarbondan öldü

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.