Gündem Vicdanımızla baş başayız

Vicdanımızla baş başayız

Dört eski bakan ile ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü "Vicdanımızla baş başayız. Bir eksiklik, yanlışlık yapmayalım diye sürekli dosyalara bakıyorum" dedi.

Haber Merkezi AA

Dört eski bakan ile ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, "AK Parti'li milletvekillerinin baskı altında olduğu" iddialarına, "Vicdanımızla baş başayız. Bir eksiklik, yanlışlık yapmayalım diye sürekli dosyalara bakıyorum, çalışıyorum"  dedi.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkındaki Soruşturma Komisyonu, Yüce Divan oylamasını 5 Ocak 2015 Pazartesi gününe ertelerken,  muhalefet üyeleri dün düzenlediği basın toplantısında "AK Parti'li üyeler üzerinde baskı olduğu" iddiasında  bulunmuştu.

Soruşturma Komisyonu Başkanı Köylü, "üzerlerinde baskı olduğu" sözlerine, "Bu muhalefetin görüşü. Durum öyle değil. Biz vicdanımızla baş başayız. Her şeyi inceliyoruz. Çalışmalarımız Komisyon toplantılarıyla sınırlı değil. Boş durmuyoruz. Ben sürekli dosyalara bakıyorum. Bir yanlışlık, eksiklik yapmayalım diye... Herkes kendi görüşünü izah edecek. Dosyaya, belgelere bakacak yeteri kadar. Sonra görüşünü açıklayacak. Kim ne söyler bilemem" dedi. 

Elitaş'a başsağlığına gittik 

Köylü, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile görüştüğü iddialarına ise "Zaman zaman karşılaşıyoruz. Bu belli konuları konuştuğumuz manasına gelmiyor. Elitaş'ın ağabeyi öldü, başsağlığına gittik. Yoksa Elitaş ne karışacak ki... Öyle bir adeti yok. Her şeye bir mana bulmaları doğru değil. Soruşturma yapıyoruz diye kimseyle karşılaşmayacak, görüşmeyecek miyiz?" karşılığını verdi. 

Eski bakanlar ile ilgili Yüce Divan oylamasının 5 Ocak 2015 Pazartesi günü yapılacağını, ertelemenin mümkün olmadığını anlatan Köylü, muhalefet üyelerinin "muhalefet şerhi için süre kalmıyor" eleştirilerine, "5 Ocak'ta oylama yapılacak, kalan 4 günde de rapor yazılacak. Muhalefet  şerhini rapordan sonra yazdırmayız. Şerh için 3-4 gün süre veririz. Tüm komisyonlarda usul böyledir. Muhalefet şerhinin yazılması için rapor beklenmez. Karar çıktıktan sonra,  ona göre muhalefet şerhi yazacak arkadaşlar. Muhalefet şerhini sonradan da verebiliriz. Önemli olan raporumuzun süresinde verilmesidir. Rapor basılmadan muhalefet şerhi verilebilir" dedi.  

Muhalefet üyeleri de incelemek istedi 

Köylü, dünkü toplantıda muhalefetten da bazı üyelerin gelen itirazların incelenmesi için süre verilmesini istediklerini belirterek, malvarlıklarıyla ilgili bilirkişi raporu ve buna gelen itirazların incelenmesi talebi dışında ertelemede başka bir unsur aranmaması gerektiğini söyledi.

Yüce Divan oylamasının nasıl yapılacağı sorusuna Köylü, "Her bakan için ayrı ayrı oylama yapacağız. suç isnatlarıyla ilgili nasıl yapacağımıza o gün bakacağız" karşılığını verdi. 

Köylü, eski bakanların malvarlıklarıyla ilgili olarak MASAK'tan istedikleri bir rapor olmadığını belirterek, "Komisyon çalışmaya başlarken MASAK'tan uzman istedik. MASAK da bir uzmanı gönderdi. Kendisini bilirkişi tayin ettik. İşin başından beri onunla çalışıyoruz. Onun hazırladığı rapor söz konusu....Yoksa MASAK'ın kurum olarak bize verdiği rapor yok, biz de oradan rapor istemiş değiliz" dedi.

Herkes 22.00yi bekliyor

Herkes 22.00'yi bekliyor

Türkiye'nin ABD'ye verdiği 5 günlük süre bu gece doluyor.
PKK saldırıyor İran seyrediyor!

PKK saldırıyor İran seyrediyor!

​Türkiye-ABD mutabakatının ardından 3 günde 3 terör saldırısı düzenlendi.
Netanyahuhükümeti kurumadı

Netanyahu
hükümeti kurumadı

​İsrail'de son bir yıl içerisinde üçüncü kez erken seçim gündemde.
İBB daha<br>düşük teklif verdi

İBB daha
düşük teklif verdi

​Bakan Turhan, İmamoğlu'nun ihale iddialarına yanıt verdi.
Hakan Atilla'ya<br>yeni görev

Hakan Atilla'ya
yeni görev

​Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne getirildi.
Türkiye rekor kırdı<br>

Türkiye rekor kırdı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak TRT World Forum'da konuştu.
Ülkemize çağırdığımız insanlara saygısızlık yapıyoruz

Ülkemize çağırdığımız insanlara saygısızlık yapıyoruz

​TRT World Forum'da düzenlenen “Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar”
En yüksek<br>rakımlı sınır: Everest

En yüksek
rakımlı sınır: Everest

Nepal ve Çin, dünyanın en yüksek zirvesinde ayrılıyor.
YPG'ye verilen silahlar bize doğrultuluyor

YPG'ye verilen silahlar bize doğrultuluyor

YPG'ye NATO müttefikleri tarafından verilen silahların Türkiye'ye doğrultulduğunu söyledi.
Dikkat çeken detay

Dikkat çeken detay

​Resulayn'da teröristlerin kaçış koridorları görüntülendi.

Bu bir ateşkes değil

Bu bir ateşkes değil

​Milli Savunma Bakanı'ndan saatler kala kritik açıklama.
Üniforma oyunu

Üniforma oyunu

PKK/YPG'li teröristlerin hain planı deşifre oldu.
2 milyon<br>Suriyeli dönecek

2 milyon
Suriyeli dönecek

​Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı.
Bir yanda Resulayn bir yanda Rakka

Bir yanda Resulayn bir yanda Rakka

​ABD ve PYD geride enkaz bıraktı, Barış Pınarı Harekatı'nda bir ev dahi vurulmadı.
Bunu asla unutmayacağız

Bunu asla unutmayacağız

PKK yandaşları giden ABD askerlerinin arkasından böyle bağırdı.
Örümcek ağı gibi

Örümcek ağı gibi

Rasulayn ilçe merkezini kaplayan tünel sistemi ortaya çıkarıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.