Gündem Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak

Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak

PTT, sosyal mesafe kuralları uygulanamadığı ve sürekli olarak yoğunluk yaşandığı gerekçesiyle şubelerini ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı aldı. Bu süreçte sosyal yardım ödemeleri, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle birlikte evlere yapılacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

İstanbul PTT Bölge Başmüdürlüğü, sosyal yardımların, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle evlere yapılacağını bildirdi.

Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandı
GÜNDEM
Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandı

  • Başmüdürlükten yapılan açıklamada, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde bazı PTT iş yerlerinde yaşanan yoğunluğun, çalışanların ve müşterilerin koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla yarından itibaren sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerinde ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı alındığı belirtildi.

Pera Müzesi'nden "56. Kütüphane Haftası"na özel dijital yayınlar
TEKNOLOJİ
Pera Müzesi'nden "56. Kütüphane Haftası"na özel dijital yayınlar

Sosyal yardım ödemeleri evlerde yapılacak

Açıklamada, bu süreçte sosyal yardım ödemelerinin, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle birlikte evlere yapılacağı kaydedildi.

Kapatılmayan iş yerlerinde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmetin durdurulabileceği aktarılan açıklamada, "Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve sizin için çalışmaya devam ediyoruz" denildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.