Gündem Yunanistan gözaltına aldığı iki Türk askerini iade etti

Yunanistan gözaltına aldığı iki Türk askerini iade etti​

Yunanistan gözaltına aldığı iki Türk askerini iade etti

Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırda göçmen geçişlerini engellemek amacıyla görev yapan iki Türk askerinin gözaltına alınmasıyla ilgili, "Yunan devriyeleri tarafından saat 11.00 sularında alıkonunan askerlerimiz, Yunan Makamları ile yapılan görüşme sonucunda saat 18.30 sularında iade edilmiştir" açıklamasını yaptı.

Yeni Şafak
Türk Silahlı Kuvvetleri
Türk Silahlı Kuvvetleri

Türkiye-Yunanistan hudut birliğinde görevli iki Türk askerinin, Yunan makamları ile yapılan görüşmeler sonucunda saat 18.30 civarında iade edildikleri bildirildi.

TSK'nın yazılı açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

  • "Türkiye-Yunanistan hudut birliğimizde görevli iki askerimiz kaçak göçmenleri takip ve engelleme görevi icra ederken sehven hududun karşı tarafına geçmeleri üzerine Yunan devriyeleri tarafından saat 11.00 sularında alıkonulmuştur. Meydana gelen bu olayda alıkonulan personelimiz Yunan Makamları ile yapılan görüşme sonucunda saat 18.30 sularında iade edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Yunan askerler serbest
GÜNDEM
Yunan askerler serbest

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.