Hayat Ameliyatların ertelenmesi söz konusu değil

Ameliyatların ertelenmesi söz konusu değil

Gazi Üniversitesi Hastanesinde ameliyatların yapılmadığına dair haberlere hastane yönetiminden yalanlama geldi. Ameliyatların ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan, "Hayati önemi olan malzemeleri 24 saat ulaşılabilir ve elimizin altında tutmak için bu çalışmaları yaptık" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Ameliyatların ertelenmesi söz konusu değil
Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan, ameliyatların ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan, Gazi Üniversitesi hastanelerinde zorunluluk taşımayan ameliyatların yapılmayacağı iddialarının asılsız olduğunu kaydederek, "Ameliyatların ertelenmesi söz konusu dahi değildir" dedi.

Türkiye'nin en büyük hastanelerinden biriyiz

Prof. Dr. Demircan, "Bin yatağıyla, 400 hocasıyla, 600 asistan doktoruyla, 3 bin 200 personeliyle hastanemiz Türkiye'nin en büyük hastanelerinden biri. Göreve geldiğimiz Temmuz 2016 yılından itibaren gece gündüz çalışıyoruz. Bütün ekiplerimiz çalışıyor ve halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bütün amacımız bu. Bu yüzden doktor olduk zaten. Bütün imkanları seferber ettik. Devletimizin bize sağladığı olanakları iyi yöneterek hastalarımızın ve doktorların hizmetine sunduk. Bütün malzemeleri, bütün cihazları sağlamaya çalıştık. Devletin yardımları içinde teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ameliyatların ertelenmesinin söz konusu olamayacağını söyleyen Demircan, şöyle devam etti:

"Ameliyat yapan doktorun cezalandırılması zaten akıl alacak bir şey değildir. Bugün saat 11.00'e kadar 58 ameliyat yapıldı. Ekim ayının birinden 10'una kadar aldığımız raporda 182 ameliyat, 165 ameliyat, 169 ameliyat yapıldı. Dün 184 ameliyat ameliyat yapıldı. Bunları biz yaptık ve Gazi Üniversitesi Hastanesinde yapıldı."

Döviz kurundaki oynamaların bütün sektörlerde olduğu gibi bir dalgalanma getirdiğini ifade eden Demircan, "Bu tıbbi aletlerde bir sıkıntıya, zorlanmaya neden oldu. Çünkü tıbbi malzemelerin büyük çoğunluğu yurt dışından ithal gelen malzemeler. Dolayısıyla firmalar da ne yapacaklarını bilemediler. O anda doların gidişini de öngöremedikleri için çok pahalı malzeme vermek istediler veya malzemeyi kestiler ama biz daha önce sağladığımız stoklarla bunu kesintiye uğratmadık" dedi.

Postacıların 178 yıllık değişimi
HAYAT
Postacıların 178 yıllık değişimi

İl kez böyle görüntülendiler
HAYAT
İl kez böyle görüntülendiler

Kendi dışkısını yiyen profesörden ilk yorum: Acıydı
HAYAT
Kendi dışkısını yiyen profesörden ilk yorum: Acıydı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.