|

Asya Pasifik MANGA''sı

TRT Genel Genel Müdürü İbrahim Şahin Türkiye''nin 2015 yılında da Eurovision''a katılmayacağını belirterek ''Bu sene ilk defa Asya Pasifik Yayın Birliği Müzik Yarışmasına Manga grubuyla katılıyoruz'' dedi.

Aa
00:00 - 6/09/2014 Cumartesi
Güncelleme: 23:22 - 5/09/2014 Cuma
Yeni Şafak
Asya Pasifik MANGA''sı
Asya Pasifik MANGA''sı

TRT Genel Genel Müdürü İbrahim Şahin, Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve TRT işbirliği ile düzenlenecek ''5. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali'' Türkçevizyon 2014''ün tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkçevizyon Şarkı Festivaline, bu yıl, Türkiye dahil 22 ülkeden katılımın olacağını söyledi. Şahin, 10 Eylül''de başlayacak ve 3 gün sürecek festivalin TRT Müzik ve TRT Avaz kanalları ile yurt dışından 8 ülkeden canlı verileceğini ifade etti.

KATILMAYACAĞIZ

Şahin, önümüzdeki yıl TRT olarak Eurovision''a katılıp katılmayacaklarına ilişkin soruya ''Gelecek sene de Eurovision''a katılmayacağız'' cevabını verdi.

YENİ ŞARKI YAZILIYOR

Asya Pasifik Yayın Birliği Müzik Yarışmasına Türkiye''nin katılıp katılmayacağına dair soru üzerine Şahin, şunları kaydetti: ''Asya Pasifik Yayın Birliği, Eurovision''a göre daha mütevazı şarkı yarışmaları yapıyor. Biz de ilk defa bu sene Manga grubuyla katılıyoruz. Birlik kendilerine özgü, ilk defa orada seslendirilecek parça istiyor. Manga grubu da bunu kabullendi ve ilk defa orada okuyacakları bir eser ortaya çıkarıyorlar.''


10 yıl önce