|

Bacağından çene yapıldı

16 yaşındaki Adam McCalmont'ın yüzündeki portakal büyüklüğündeki agresif tümör yüzünde büyük hasara neden olunca bacağından alınan kas ve arterler yüzüne nakledildi. 19 saatlik bir operasyon geçiren Adam McCalmont, hala yüzünü hareket ettirirken zorlansa da doktorlar durumundan umutlu.

Yeni Şafak
14:55 - 12/12/2016 Pazartesi
Güncelleme: 14:56 - 12/12/2016 Pazartesi
Diğer

Çenesindeki hafif bir ağrı şikayetiyle hastaneye giden Adam McCalmont'a agresif bir kanser türü olan mezenkimal kondrosarkom teşhisi konuldu.16 yaşındaki gencin yüzünde çıkan portakal büyüklüğündeki tümör yüzünde ciddi hasara neden olunca bacağından alınan kemiklerle çenesi yeniden yapıldı.Doktorlar, ilk başta yüzündeki tümöre yapılacak herhangi bir müdahalenin Adam'ı felç edebileceğini, hatta öldürebileceğini söyledi. Neyse ki kemoterapinin başarılı geçip yüzündeki tümörün zamanla küçülmesi 19 buçuk saatlik operasyonu mümkün kıldı. Daily Mail'in haberine göre; Adam McCalmont'ın yüzünde hasar gören kaslar ve arterler bacağından alınanlarla değiştirildi. Adam, hala yüzünün sol tarafını hareket ettirirken zorlanıyor ancak doktorlar umutlu.Mezenkimal kondrosarkom nedir?


Kötü huylu bir tür kartilaj tümörü olan mezenkimal kondrosarkom, genellikle çocuk ve genç yetişkinlerde görülür. Nadir görülen kanser, yavaş ilerler ve nadiren vücuda yayılır. Ancak vücuda yayılması durumunda çok hızlı ilerler.
#Adam McCalmont
#Kanser
#Mezenkimal kontrosarkom
8 yıl önce