|

Doğru söze ne denir!

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, İsrail halkının hasta olduğunu ve tedavi zamanının geldiğini söyledi. Rivlin, nefret ve şiddetin toplumun her kesimini etkisi altına aldığını itiraf etti.

.
00:00 - 21/10/2014 Salı
Güncelleme: 22:40 - 20/10/2014 Pazartesi
Yeni Şafak
Doğru söze ne denir!
Doğru söze ne denir!
ŞİDDET HASTALIĞI HER YERDE

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, 'İsrail toplumunun hasta olduğunu ve bunu tedavi etmemiz gerektiğini itiraf etmenin zamanı geldi' dedi. Rivlin, bir konferansta yaptığı konuşmada, 'İsrail'deki Araplar ve Yahudiler arasındaki gerginlik rekor seviyelere ulaştı. Farklı taraflar arasındaki ilişkiler ise en düşük seviyede seyrediyor. Şiddet hastalığı sadece belli bir kesimle sınırlı değil, tüm alanlara nüfuz etmiş durumda' ifadelerini kullandı.

İNSAN OLMAYI MI UNUTTUK

Facebook'ta belli gruplara ters gelen bir görüş paylaştığında kendisinin bile sözlü tacize uğradığını söyleyen Rivlin, 'İsrail toplumunun hasta olduğunu ve bunu tedavi etmemiz gerektiğini itiraf etmenin zamanı geldi' diye konuştu. Cumhurbaşkanı Rivlin, Sosyal medyada, hastanelerde ve okullarda da şiddet var. 'Bizler Yahudi olmayı unuttuk mu?' diye sormayacağım. Bunun yerine, 'İnsan olmayı mı unuttuk?' diye soracağım' dedi.

İsrail'in geçtiğimiz günlerde Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişini yasaklarken, Yahudi yerleşimcilerin girişine izin vermesi gerginliğe yol açmıştı.


10 yıl önce