Hayat "Dün Alman komutanlara elpençelerdi, bugün Merkele"

"Dün Alman komutanlara elpençelerdi, bugün Merkel’e"

Tarihçi Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Abdülhamid Han dönemindeki darbeci zihniyet ile şimdiki darbeci zihniyet arasında bir fark bulunmadığını söyledi. Şimşirgil "Dün Osmanlı Padişahına saygı duymayıp Alman komutanlar karşısında el pençe duran zihniyet, bugün de Cumhurbaşkanımıza saygı duymayıp Alman Başbakanın karşısında el pençe duruyor” ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Dün Alman komutanlara elpençelerdi, bugün Merkel’e
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, geçmişle bugünü karşılaştırarak "Dün Osmanlı Padişahına saygı duymayıp Alman komutanlar karşısında el pençe duran zihniyet, bugün de Cumhurbaşkanımıza saygı duymayıp Alman Başbakanın karşısında el pençe duruyor” dedi.
İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şubesi ve Gebze Belediyesi'nce düzenlenen “Çanakkale'den İstiklal'e” konulu konferansta konuşanTarihçi Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Abdülhamid Han dönemindeki darbeci zihniyet ile şimdiki darbeci zihniyet arasında bir fark bulunmadığını söyledi. Şimşirgil "Dün Osmanlı Padişahına saygı duymayıp Alman komutanlar karşısında el pençe duran zihniyet, bugün de Cumhurbaşkanımıza saygı duymayıp Alman Başbakanın karşısında el pençe duruyor” ifadelerini kullandı.

"1. Dünya Savaşına girmemizin hep mecbur olduğu bize anlatıldı" diyen Şimşirgil, 2. Dünya Savaşına girmedik ne oldu sanki. Birinci Dünya Savaşında bizim savaşa girmemiz için bir neden mi vardı, işgal mi ediliyorduk, bize tokat atan birileri mi vardı? Ne için mahkumduk sorusunun bir cevabı yok. Abdülhamid Han o tahtta dursaydı bizi yanlarında savaşa alırlar mıydı? İşte bunu düşünmek lazım. O zamanki darbeci zihniyet bu güne kadar gelmiş, değişen bir şey yok, işte bunu görüyoruz" şeklinde konuştu.

Batılılardan tarihi Attila itirafı
HAYAT
Batılılardan tarihi Attila itirafı


Cuma hutbesi: Hikmet yüklü öğütler
HAYAT
Cuma hutbesi: Hikmet yüklü öğütler6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.