|

Ercan Yazgan'ın defini için yakınları bekleniyor

Dün hayatını kaybeden sanatçı Ercan Yazgan'ın defin işlemleri için yakınlarının yurt dışından gelmesi bekleniyor.

Yeni Şafak
15:24 - 9/03/2018 Cuma
Güncelleme: 15:31 - 9/03/2018 Cuma
AA
Ercan Yazgan.
Ercan Yazgan.

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden tiyatro, dizi ve sinema sanatçısı Ercan Yazgan'ın cenazesinin defin işlemleri için yakınlarının yurt dışından gelmesinin beklendiği belirtildi.

Hastaneden açıklama

Yazgan'ın vefat ettiği Saygı Hastanesi'nin Başhekimi Op. Dr. Mikail Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, sanatçının vefatından dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Ercan Yazgan'ın 3 Mart'ta hastanelerine getirildiğini ve burada tedavisine başlandığını belirten Yazgan, "Ercan Yazgan, hastanemizin nöroloji hekimi Nilay Değirmenci tarafından tedavi altına alınmıştı." dedi.

Tedavi esnasında solunum yetmezliğinin ortaya çıktığını anlatan Kaya, "Yoğun bakım kliniğinde tedavi edilirken diğer organlarda da yavaş yavaş bozulma ortaya çıktı. Böbrek yetmezliği, hipotansiyon ve karaciğer yetmezliği sonucunda ani kalp durması sonucunda, resüsitasyon yapılmış fakat bu resüsitasyonda maalesef geri dönmemiş 23.05'te vefat etmiştir" diye konuştu.

Kaya, Türk milletinin yetiştirdiği değerli sanatçılardan biri olan Yazgan'a rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Başhekim Kaya, soru üzerine, defin işlemleri için Yazgan'ın yakınlarının yurt dışından gelmesinin beklendiğini ifade etti.

Ercan Yazgan kimdir?

(d. 4 Nisan 1946, Sinop), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve yönetmen. Tuncay Özinel Tiyatrosu, AST gibi topluluklarda çalışan sanatçı, Perihan Abla dizisiyle tanındı. 1963’te sinemada yer aldı.

Bizimkiler dizisindeki "Kapıcı Cafer" ve Kaygısızlar dizisindeki "Memnun Kaygısız" tiplemesiyle başarılı bir karakter oyunculuğu sergiledi. Buket Dereoğlu ve Billur Yazgan’ın babasıdır.

#Ercan Yazgan
#Sinema
#Tiyatro
6 yıl önce