|

'Fotoğrafçı Çocuklar' Londra'da

“Fotoğrafçı Çocuklar” projesi kapsamında Tunceli Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvası'nda kalan çocuklar'ın fotoğraf çalışmaları RENKART Sanat Merkezi'nde sergilenecek.

00:00 - 16/09/2007 Pazar
Güncelleme: 23:00 - 15/09/2007 Cumartesi
Yeni Şafak
'Fotoğrafçı Çocuklar' Londra'da
'Fotoğrafçı Çocuklar' Londra'da

Avrupa Birliği Gençlik Projeleri Eylem 3 kapsamında gerçekleştirilen “Fotoğrafçı Çocuklar” projesi ile Tunceli Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvası'nda kalan çocukların çektiği fotoğraflar Londra'da yeralan RENKART Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor. Semih Yüksel önderliğinde yürütülen proje süresince çocuklara doğa ve çevre, kilden heykel yapımı, maske yapımı, yaratıcı okuma/yazma ve resim eğitimlerini de kapsayan, 14 ayrı eğitmenle fotoğrafçılık eğitimi verildi ve aldıkları bu eğitimi kullanabilecekleri, fotoğraf çekebilecekleri çalışmalar yapıldı. Çocukların kişisel gelişimlerini hedefleyen proje çocuklara dünyalarını gösterebilecekleri, kendilerini ifade edebilecekleri farklı yollar sundu.


AB destekliyor

“Fotoğrafçı Çocuklar”ın ilk sergisi Şubat 2006'da Tunceli'de gerçekleştirildi. Sergi, Tunceli Belediyesi'nin ev sahipliğinde Belediye Sergi Salonu'nda Valilik, Belediye, özel işletmeler, sivil toplum kuruluşları, basın ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi. Avrupa Birliği Gençlik Projeleri kapsamında ilk defa bu şekilde kapsamlı ve uzun soluklu bir çalışmanın yapılması, projenin uluslararası platforma taşınarak tanıtımının yapılması gerekliliğini ortaya koydu. Bu amaç doğrultusunda, Londra'da yaşayan fotoğraf sanatçısı Vehbi Koca'nın desteğiyle, Tunceli'li “Fotoğrafçı Çocuklar” sergisi 23 Eylül Pazar günü, RENKART Sanat Merkezi'nde açılışını gerçekleştiriyor.

FOTOĞRAFÇI ÇOCUKLAR 23 Eylül 2007, Pazar 16:00, Unit 22 Wilmer Business Park, Stoke Newington, London, N16 0LW Web:

17 yıl önce