Hayat Herkesin öldü dediği kız 5 sene sonra şampiyon oldu

Herkesin 'öldü' dediği kız 5 sene sonra şampiyon oldu

11 yaşında bir anda hastalanan ve vücudu iflas eden Victoria Arlen isimli genç kadın hikayesiyle herkesin umudu oldu. Doktorların "vücudu tamamen bitti, öldü" dediği Arlen, bir gün uyandı ve 5 yıl içinde tekerlekli sandalyeden kurtularak yüzme şampiyonu oldu.

Diğer
11 yaşında yaşadığı hastalık sonucu "öldü" gözüyle bakılan kız şampiyon oldu.
11 yaşında yaşadığı hastalık sonucu "öldü" gözüyle bakılan kız şampiyon oldu.

Victoria Arlen'ın, henüz 11 yaşındayken hastalanarak beyni ve omuriliği zarar gördü. Tüm vücudu iflas eden genç kadına herkes "öldü" gözüyle baktı. Doktorlar Victoria Arlen'ın vücudunun iflas ettiğini aileye açıkladı.

Konuşamamaya, hareket edememeye başlayan Arlen, dört yıl boyunca böyle yaşadı. Victoria'nın annesi Jacqueline Arlen yaşadıkları süreci şöyle anlattı:

  • "Bir devre kartı gibiydi. Yavaşça bir şeyler kapanıyordu. Önce bacakları sürüklenmeye başladı sonra elleri tutmamaya, konuşamamaya başladı. Kızımı gözlerimin önünde kaybediyordum."

Yüzme yarışmalarına bile katıldı

2010 yılında Victoria, bitkisel hayattan çıktı. Annesiyle yıllar sonra ilk kez göz temasında bulundu. Bundan sonra yavaş yavaş düzelmeye başladı. Parmaklarını oynatabiliyor ve hatta el sallayabiliyordu. Ağzından önce kelimeler sonra da cümleler duyulmaya başlandı. Hızla düzelen Victoria'yı bir gün kardeşleri havuza soktu. Suyun üstünde kalan ve yüzebilen genç kız 2012 yılında yüzme yarışmalarına katılarak 3 gümüş bir altın madalya kazandı.

2015 yılında tekerlekli sandalyeden kalkıp adımlar atmaya başlayan Victoria Arlen, hikayesiyle birçok insanın umudu oldu.

CHP'li Eren Erdem'in yurt dışına çıkışına izin verilmedi
Gündem

CHP'li Eren Erdem'in yurt dışına çıkışına izin verilmedi

CHP'de aday listelerinin belli olmasının ardından yeniden listeye giremeyen Eren Erdem eşi ve çocuğu ile yurt dışına çıkmak için geldiği havalimanından geri çevrildi. Yargılandığı FETÖ davasından dolayı yurt dışı çıkış yasağı bulunan Erdem'e yurt dışına çıkış izni verilmedi.
MEB'den öğrencilere müjde: Paralı yatılı kalkıyor
Gündem

MEB'den öğrencilere müjde: Paralı yatılı kalkıyor

İhtiyaç sahibi öğrencilere verilen burslarla ilgili değişiklik yapılacak. İlköğretim ve ortaöğretim seviyesinde burs alan 259 bin 465 öğrenciye 3 aylık ödenen burs aylık olarak ödenecek. Paralı yatılı yerine, parasız yatılı imkanı sunulacak.
Taksici-UBER kavgasında akıl almaz görüntü
Gündem

Taksici-UBER kavgasında akıl almaz görüntü

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yolcu alan UBER sürücüsünün önünü kesen bir grup taksici kadınlarında olduğu yolcuları araçtan yaka paça aşağı indirdikten sonra sürücüye tekme tokat saldırdılar.
Bin 886 TL'den 50 TL’ye düşüyor
Ekonomi

Bin 886 TL'den 50 TL’ye düşüyor

Vergi, prim gibi borçlara yapılandırma başvuruları başladı. Yapılandırma ile gecikme faizi yerine YİÜFE hesaplanacak. Peşin ödemede Yİ-ÜFE’nin de yüzde 90’ı silinecek. Bin 886 liralık gecikme faizi yerine 50 lira Yİ-ÜFE ödenecek.
Çorum'daki gizemli kızın ailesi anlattı: Kanımız dondu
Gündem

Çorum'daki gizemli kızın ailesi anlattı: Kanımız dondu

Çorum’daki mezarlıkta ağlayan ‘gizemli’ kızdan bir aile dramı çıktı. Yakınları, psikolojisi bozuk olan genç kızın ölen bir yakınını göreceğini düşünerek mezarlığa gittiğini ancak meraklı vatandaşların onu ‘hayalet sanarak’ günlerce sopalarla beklediğini anlattı. Genç kızın yakınları ''Türlü yalanlar çıktı ortaya, evladımızı sopalarla beklediler, yakalamak için nöbetler tuttular. Bizim hastalığımız ve ardından gelen mağduriyetimizi çekirdek çitleyip, video çekme yarışıyla izlediler.İnanın bu süreci izlerken kanımız dondu'' dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.