|

Jack olmadan asla!

Kent hayatından çiftlik yaşamına geçmeyi içine sindiremeyen Jack adlı kedi, ailesinin taşınması sırasında evden kaçtı. Yeni evlerinde dostu Jack olmadan yaşayamayan Jessie de birkaç hafta sonra ortadan kayboldu. Kayıp Jessie, 3000 km yol giderek vardığı eski evlerinde bulundu.

00:00 - 11/11/2011 Cuma
Güncelleme: 21:20 - 10/11/2011 Perşembe
Yeni Şafak
Jack olmadan asla!
Jack olmadan asla!
JACK KAÇTI, JESSIE TAŞINDI

Avustralya'da sahipleri taşınan kedi Jessie, 3000 kilometre yürüyerek eski evine ve kardeşine döndü. Ülkenin güneyindeki Ungarra kentinde yaşayan Sheree ve Andre Gale çifti, geçen yıl kuzeydeki Darwin kenti yakınlarında bir çiftliğe taşındı. Çiftin iki kedisinden biri olan Jack, taşınma telaşında evden kaçtı. Gale çifti de sadece Jessie'yi yanına alabildi. Çiftliğe yerleşen Gale ailesinin kedisi birkaç hafta sonra kayboldu.

DOSTLUK ATEŞİ 3000 KM YÜRÜTTÜ

Sheree ve Andre Gale tüm çabalarına rağmen kedilerini bulamadı. Yaklaşık 15 ay sonra Jessie, Ungarra'daki eski evinin önünde ortaya çıktı. Evin yeni sahipleri, besledikleri Jack'in yanına gelen kedinin fotoğrafını çekip Gale ailesine gönderdi. Fotoğraftaki kedinin kesinlikle Jessie olduğunu belirten Sheree Gale, kedisinin 3000 kilometreyi sağ salim katetmesine doğanın da yardım ettiğini, çünkü bu dönemde yol boyunca bol bol fare ve çekirge bulabildiğini kaydetti.


13 yıl önce