|

Lösemili çocuklara belgesel ile destek verdi

İspanyol oyuncu Penelope Cruz lösemili çocukların yaşamını belgesele çekti. Gelirin tamamını ise lösemili çocuklar için vakfa bağışlayacağını söyledi.

Yeni Şafak
17:33 - 28/01/2016 Perşembe
Güncelleme: 15:34 - 28/01/2016 Perşembe
AA

Ünlü İspanyol oyuncu Penelope Cruz, sosyal yardım projesi kapsamında lösemili çocuklarının yaşamını ele alan bir belgesel çekti. Belgeselden elde edilecek gelirin tamamını ise "Yüz Binin Arasında Bir'im" (Soy Uno entre Cien Mil)

adlı lösemili çocuklar vakfına bağışlayacağını açıkladı.Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cruz, lösemili çocuklarla çalışmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Cruz, sinema kariyeri boyunca 3. kez yönetmenlik yaptığını ve ilk kez bir belgesel çektiğini dile getirerek, lösemili çocuklar vakfıyla aynı ismi taşıyan "Yüz Binin Arasında Bir'im" belgeselini hayata geçirmek için çok sayıda lösemili çocuk, aileleri ve doktorlar ile röportaj yaptığını kaydetti.Cruz, sözlerini şöyle sürdürdü:"Lösemili çocuklar ve aileleriyle her konuştuğumda gizli gizli kaçıp bir köşede ağladım. Eğer bu proje benim iç dünyamı etkileyecekse, iyi ki de etkilemiş derim. Çünkü benzer başka işler yapmak için beni motive eder. Böyle bir projede çalışmak asla beni endişelendirmedi. Çok farklı duygular yaşadım ama dikkat her zaman çok ciddi sorunlar yaşayan o çocuklardaydı."Sadece İspanya'da her yıl 300 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıktığına işaret eden Cruz, büyük ilaç şirketlerini eleştirdi. Cruz, "Çocuklarda lösemi gibi hastalıkları araştırmak, buna yatırım yapmak, ilaç endüstrisine karlı gelmiyor. Bu hastalığı araştıran çok az sayıda bilim adamı var" dedi.


#Penelope Cruz
#Lösemili çocuklara yardım
8 yıl önce