|

Meteoroloji'den önemli uyarı: Toz taşınımı ve yağmura dikkat

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Muğla, Antalya çevreleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri yağmurlu diğer bölgeler parçalı bulutlu olacak. Marmara, Kuzey Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı görülecek.

07:55 - 22/04/2024 Pazartesi
Diğer
Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinin iç ve yüksek kesimleri, Manisa ve Antalya’nın kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor.Hava sıcakları artıyor


Hava sıcaklıklarının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.


Toz taşınımı uyarısı


Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
#Meteoroloji
#toz
#Marmara
1 ay önce