Hayat Nurettin Topçu anısına ödüllü deneme yarışması

Nurettin Topçu anısına ödüllü deneme yarışması

Nurettin Topçu anısına ödüllü deneme yarışması düzenleyen Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, "Fıtratın Çağrısı: İnsan Aslına Dön!" teması ile sahip olduğu değer ve tecrübeleri genç nesilleri aktarmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen deneme yarışmasına katılım için son tarih 10 Nisan.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Nurettin Topçu
Nurettin Topçu

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı; sahip olduğu değer ve tecrübelerin genç nesillere aktarmak için çeşitli vesilelerle her yıl organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor.

Her sene büyük ilgi gören Mavera Ödülleri yarışma programının bu yıl üçüncüsünü düzenleniyor. Nurettin Topçu anısına gerçekleştirilecek olan Mavera Ödülleri 2020 “Fıtratın Çağrısı: İNSAN, ASLINA DÖN!” konulu ödüllü deneme yarışması için başvurular başladı.

  • Tüm dünyadan ön lisans ve lisans öğrencisi olan katılımcılar, 10 Nisan 2020 tarihine kadar “Fıtratın Çağrısı: İNSAN, ASLINA DÖN!” konulu denemeleriyle www.maveraodulleri.com adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.

13 öğrenci ödüllendirilecek

Konusunda uzman değerlendirme kurulu tarafından detaylıca incelenecek olan denemelerden 13 tanesi ödül alacak. Nurettin Topçu anısına düzenlenen yarışmada, dereceye giren ilk 3 kişi dizüstü bilgisayar ve Özbekistan seyahati, 10 kişi de mansiyon ödülü olarak Özbekistan seyahati kazanacak. Maddi hediyelerin yanı sıra kitaplaştırılmaya değer görülen eserler Arapça, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç ayrı dilde basılarak kitap haline getirilecektir.

Deneme yarışmasına; yurt içinde ve yurt dışında ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim alan 30 yaş altı öğrenciler katılabilir.

Yarışma afişi.

İsyan Ahlakı'nı kuşanan adam: Nurettin Topçu
HAYAT
İsyan Ahlakı'nı kuşanan adam: Nurettin Topçu

Bize Topçu’nun askerleri derlerdi
HAYAT
Bize Topçu’nun askerleri derlerdi
İstanbul'da 3 bin 718 parça tarihi eser ele geçirildi
Gündem

İstanbul'da 3 bin 718 parça tarihi eser ele geçirildi

İstanbul'da düzenlenen 11 operasyonda, 3 bin 718 parça tarihi eser ele geçirildi. Operasyonlarda gözaltına alınan 12 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Muğla'da 71 tüp yılan zehri ele geçirildi: Piyasa değeri 2 milyon lira
Gündem

Muğla'da 71 tüp yılan zehri ele geçirildi: Piyasa değeri 2 milyon lira

Muğla'nın Ula ilçesinde bir evde, yurda kaçak yollarla sokulduğu belirlenen 71 tüp kobra zehri ele geçirildi. El konulan yılan zehrinin piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon lira olduğu belirtildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin İdlib için İstanbul'a geliyor
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin İdlib için İstanbul'a geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile yaptığı İdlib görüşmesine dair "Bu dörtlü zirve konusunda şu anda “kesin değil” dersem daha yeridir. Çünkü Sayın Putin “Biz bunu ikimiz beraber yapsak daha isabetli olur” gibi bir teklif getirince, ben dedim ki “Bu da olabilir, 4’lü de olabilir. Şu anda İdlib'de bizim ikimizin kararı çok büyük önem arz ediyor.” Tarih konusunda hemen hemen mutabık sayılırız, yani 5 Mart itibarıyla… Yeri itibarıyla büyük ihtimalle İstanbul olacak. Bu arada ikili, dörtlü meselesini yine görüşmelerle devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Patriot teklifine dair sorulan soruya “Biz teklifimizi yaptık. Çok net olarak söyleyeyim -aldığım istihbarat-, şu anda Amerika’nın elinde bize vereceği Patriot yok” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin HTS kayıtları ile ilgili olarak “Bu kayıtlar ortaya döküldüğünde Türkiye’de çok daha farklı bir hava eser ve esecektir” ifadelerini kullandı. Emekli ikramiyelerinin kesileceği iddialarına yönelik de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir şey yok. Böyle bir sahtekarlık olur mu? Bunu ortaya atanların derdi başka" sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.