Hayat Ordu-Giresundan Medineye

Ordu-Giresun'dan Medine'ye

Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'ndan ilk uluslararası uçuş Medine'ye yapıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ordu-Giresundan Medineye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılan havalimanında, ilk uluslararası uçuş işlemi, hacı adayları ile gerçekleştirildi.

Türk Hava Yolları'nın (THY) 5010 sayılı tarifeli seferiyle saat 17.30'de havalanan 164 hacı adayı Suudi Arabistan'nın Medine şehrine gitti.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada bu uçuşun tarihe geçtiğini belirterek, "Hacı adaylarımız kendi memleketlerinden kutsal topraklara direkt olarak gitmenin sevinci ve mutluluğunu yaşadı" dedi.

Hacı adaylarıyla birlikte herkesin bu uçuşla gururlandığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, "Hacı adaylarımıza sağlıklı ve sıhhatli bir hac dönemi diliyorum. Bu kutsal yolculuktan sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dönmelerini, sevdiklerine kavuşmalarını, yapacakları hac ibadetinin şimdiden makbul olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.

Balkanoğlu, ilerleyen dönemlerde uluslararası uçuşların devam edeceğini kaydetti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.