|

Şanslı kedi Tommaso

İtalya'da dul bir kadın, 10 milyon avroluk servetini Tommaso isimli kedisine bıraktı.

Aa
00:00 - 11/12/2011 Pazar
Güncelleme: 00:05 - 11/12/2011 Pazar
Yeni Şafak
Şanslı kedi Tommaso
Şanslı kedi Tommaso

2009'da sağlığının bozulmasının ardından bir vasiyetname hazırlayan ve tüm servetini kedisine bırakmaya karar veren Maria Assunta, iki hafta önce 94 yaşında yaşama veda etti. Başkent Roma'da tek başına yaşayan Assunta, sokaklarda karnını doyurmaya çalışırken bulduğu siyah bir yavru kediyi evine almıştı. Bir emlak kralıyla evlenen ancak eşini genç yaşta kaybeden Assunta, tüm sevgisini Tommaso adını verdiği kedisine vermişti.

DERNEKLERİ GÜVENİLİR BULMADI

Assunta, ölmeden önce avukatlarına Tommaso'ya bakmaları karşılığında mirasın sahibi olacak bir hayvan hakları derneği ya da grubu bulması talimatını vermişti. Hiçbir derneği kedisini emanet edecek kadar beğenmeyen Assunta, son aylarında kendisine bakan Stefania adlı hemşiresini sevgili kedisinin vasisi atadı.

OKŞANACAĞINDAN EMİN OLMAK İSTEDİ

Yaşlı kadına kedisine en iyi şekilde bakacağına dair söz verdiğini söyleyen Stefania, şunları söyledi: "Tek isteği Tommaso'nun sevileceğinden ve okşanacağından emin olmaktı. Assunta'nın bu kadar büyük bir serveti olduğunu bilmiyordum. Ne özel yaşamı ne de serveti konusunda tek bir sözcük etti. Sadece yalnızlıktan çok çektiğini söylemişti." Hisse senetleri ve nakit paranın yanı sıra Roma, Milano ve Calabria'da çok sayıda evin sahibi olan 4 yaşındaki Tommaso, şimdi yeni sahibesiyle Roma'nın hemen dışındaki bir evde yaşıyor.

13 yıl önce