Hayat Son şansım diye çağrıda bulunan kanser hastası öldü

'Son şansım' diye çağrıda bulunan kanser hastası öldü

Uzun süredir yumuşak doku kanseriyle mücadele eden Emel Gözde Becerikli hayatını kaybetti. Becerikli, sosyal medyadan yaptığı çağrıyla 46 kiloya düştüğünü, beslenemediğini söyleyerek, "Acil beni ameliyat edebilecek değerli bir genel cerrah arıyorum. Arkadaşların son şansım bu, yoksa öleceğim" yazmıştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
2 ay önce sosyal medya üzerinden çağrı yapan ve yardım isteyen Elif Gözde Becerikli, vefat etti.
2 ay önce sosyal medya üzerinden çağrı yapan ve yardım isteyen Elif Gözde Becerikli, vefat etti.

Eylül ayında 10. kez kansere yakalanan Tasarımcı Emel Gözde Becerikli, bugün hayatını kaybetti. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı çağrı herkesi duygulandırmış, binlerce kişi tarafından paylaşılmıştı.

Emel Gözde Becerikli paylaşımında "46 kiloya düştüm, beslenemiyorum. Gün aşırı acildeyiz çaresi yok. Acil beni ameliyat edebilecek değerli bir genel cerrah arıyorum. Arkadaşlarım son şansım bu yoksa öleceğim" demişti.

Elif Gözde Becerikli'nin son paylaşımı:

'Toz pembe hayaller simsiyah oldu'

Bu paylaşımı üzerine 'Gözde'yi yaşatalım' başlıklı kampanya başlatılmış Demet Akalın ve Didem Soydan gibi isimlerden de destek gelmişti ancak Gözde yaşam savaşını kaybetti. Emel Gözde Becerikli, kanser olduğunu öğrendiği günü şu sözlerle anlatmıştı:

  • "Kanser olduğumu öğrendiğinde tek kelimeyle yıkıldım. Daha 23 yaşındaydım. Hayat benim için kararmıştı. Düşlerimi süsleyen toz pembe hayaller bile simsiyah olmuştu. Sonraki kısım ise çok daha zordu. Doktorların hiç karşılaşmak istemediği bir kanser türü olan yumuşak doku kanseri teşhisi kondu. Hastalık sürekli tekrarladı ve ardı arkası kesilmeyen ameliyatlara girdim."

Emel Gözde Becerikli'nin cenazesi yarın öğlen namazını müteakiben Moda Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Kanser hastası genç kızdan 'son' çağrı
HAYAT
Kanser hastası genç kızdan 'son' çağrı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.