|

Süt içerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girecekler

Balıkesir’de 7 Mayıs Pazartesi günü Kuvayi Milliye Meydanı’nda toplanacak olan 3 bin 500 çocuk aynı anda süt içerek Balıkesir’in adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmaya hazırlanıyor. Eğer rekor kabul edilirse, Balıkesir, bundan sonra Guinnes Rekorlar Kitabı'nda yer alacak.

Yeni Şafak
15:49 - 3/05/2018 Perşembe
Güncelleme: 16:24 - 3/05/2018 Perşembe
IHA
Balıkesir'de 3 bin 500 çocuk aynı anda süt içerek Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeye çalışacak.
Balıkesir'de 3 bin 500 çocuk aynı anda süt içerek Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeye çalışacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Valiliği ve Haykoop’un ortaklaşa organize ettiği süt şenlikleri bu yıl 7 Mayıs Pazartesi günü düzenlenecek görkemli bir etkinlikle kutlanacak

Bu yılki etkinlikler kapsamında en dikkat çekici program ise Kuva-yi Milliye Meydanı’nda toplanacak olan 3 bin 500 Balıkesirli çocuğun aynı anda süt içerek Balıkesir’in adını Guinness Rekor kitabına sokmak için gayret gösterecek olması.Guinness rekoru kırmak istiyoruz

Süt Şenliklerine ilişkin açıklamalarda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, sütün insan hayatındaki ve çocukların gelişimindeki önemine dikkati çekerek şunları söyledi:

  • "Sağlığınız için süt için projesi çerçevesinde Balıkesir günlük 2 bin 200 ton süt üretimi ile Türkiye’de daima ilk 3 sırada yer almaktadır. Şimdi hedefimiz en çok süt tüketen il olmak istiyoruz. Üretimde derecedeyiz, tüketimde de dereceye girmeliyiz. Tüketim alışkanlığı kazandırmak için, bir farkındalık oluşturmak için, 7 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00’de Kuvayi Milliye Meydanı’nda 3 bin 500 çocuğumuz aynı anda süt içecek ve dünya rekoru kırmayı hedefleyecek.

Bu vesile ile Guinness Türkiye Temsilcisi Balıkesir’e gelecek ve onun huzurunda aynı anda 3 bin 500 öğrencimiz aynı anda süt içerek farkındalık oluşturacaklar ve çocuklarımıza süt içme alışkanlığı kazandırmak noktasında ciddi bir gayretimiz olacak."

#Balıkesir
#GUINNESS
#Rekor
6 yıl önce