Hayat UNESCOda Türk heykeltraşın eseri sergilendi

UNESCO'da Türk heykeltraşın eseri sergilendi

UNESCO'nun Paris'teki merkezinde düzenlenen "Kadının Sürdürülebilir Kalkınmadaki Rolü" temalı sergide Türk heykeltıraş Cahide Erel'in "Anadolu Ana Tanrıçaları Sıfır Noktasında" eseri sergilendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumunca (UNESCO) Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte heykeltıraş Cahide Erel'in "Anadolu Ana Tanrıçaları Sıfır Noktasında" eseri sergilendi.

UNESCO'nun Paris'teki merkezinde "Kadının Sürdürülebilir Kalkınmadaki Rolü" temalı serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergide Batı Avrupa ve Kuzey Amerika'yı Türkiye temsil etti.

Organizasyonda Doğu Avrupa Grubu'nu temsilen Ermenistan ve Ukrayna, Latin Amerika ve Karayipler bölgesini temsilen Küba ve Dominik Cumhuriyeti, Asya ve Pasifik bölgesini temsilen Bangladeş, Togo ve Arap ülkelerini temsilen Bahreyn ve Mısırlı sanatçıların eserleri yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.