|

Yunus Emre için Can-ı Yunus albümü

Müzisyen Can Atilla'nın, "Can-ı Yunus" isimli albümü, 28 Mart'ta satışa sunulacak. Yunus Emre'nin hayat öyküsünü anlattığı albümle ilgili konuşan Can Atilla, Nezihe Araz'ın "Can-ı Yunus" romanının kendisine ilham verdiğini belirtti.

Yeni Şafak
17:29 - 25/03/2016 Cuma
Güncelleme: 15:29 - 25/03/2016 Cuma
AA

Müzisyen Can Atilla'nın, Yunus Emre'nin hayatını anlattığı yeni albümü "Can-ı Yunus" 28 Mart'ta müzik marketlerdeki yerini alacak. Can Atilla'nın yeni albümü "Can-ı Yunus", Pera Müzik'in iş birliğinde, Radyo Voyage'ın medya sponsorluğunda, Yunus Emre Enstitüsü'nün katkılarıyla 28 Mart'ta satışa sunulacak.Albümün Selçuklu dönemi tasavvuf dünyasına ait üçleme serisinin ilk eseri olduğunu anlatan Atilla, "Albüm, Yunus Emre'nin sıra dışı hayatındaki önemli olaylar ve onun kendini bulmasını sağlayan tasavvuf erenleriyle birlikteliğini konu alan kompozisyonlar, müzik olarak etnik, elektronik ve yer yer rock unsurlarını içerir niteliğiyle 73 dakika, 13 eserden oluşuyor." diye konuştu.Eserlerin anlattığı semboller dinleyiciye ulaşacak


Atilla, albümün Yunus Emre'nin Divan adlı eserinde yer alan şiirlerden biriyle başladığını aktararak, şu bilgileri verdi:"Bu şarkı aslında albüme aynı zamanda adını veren eser. Albüm bu şarkının enstrümantal versiyonu ile kapanıyor. Albümde lirizm ve natural duygusallık egemen, aynı zamanda, her eser bir kişiyi, bir olayı ve bir sonucu betimliyor. Albümdeki eserlerin içerik olarak daha iyi anlaşılabilmesi için kitapçığa, albüm dinleme kılavuzu ekledim. Bu sayede tüm eserler ve anlattığı sembolizmalar dinleyici tarafından daha kolay anlaşılır bir hale gelecek. Albüm bu niteliğiyle de müzik sektöründe bir ilk niteliği taşıyor."Albümün "Can-ı Yunus" şarkısına 3D olarak hazırlanan bir klibi de bulunuyor.#"Can-ı Yunus"
#Albüm
#Can Atilla
8 yıl önce