|

Karaman Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonucu 24 Haziran 2018 Karaman Seçim

Karaman Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonucu 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları. Karaman il ve ilçelerinde Cumhurbaşkanlığı seçimi için kimlere ne kadar oy geldi? Cumhurbaşkanlığı Seçim 2018 İşte adayların aldıkları oy sayısı ve oy oranları. Karaman Cumhurbaşkanlığı 24 Haziran Seçim 2018'te sonuçlar nasıl oldu? Tüm detaylarıyla Karaman Cumhurbaşkanlığı 24 Haziran Seçim 2018 Karaman seçim sonuçları sayfamızda.

Yeni Şafak
11:35 - 26/06/2018 Salı
Güncelleme: 11:38 - 23/06/2018 Cumartesi
Diğer
24 Haziran 2018 Karaman ili Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonucu ve detayları haberimizde.
24 Haziran 2018 Karaman ili Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonucu ve detayları haberimizde.

Karaman Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları 24 Haziran 2018'in Karaman ili ve ilçelerinin sonuçları sabırsızlıkla bekleniyordu. Tüm dünya için Karaman için en fazla merak edilen seçimlerden biri Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. Karaman halkı seçim için erken saatlerde sandık başına gitti. Bazı adaylar ikinci tura kalmayı planlarken bazıları ise ilk turda Cumhurbaşkanı olup yeni hükümeti kurmak istiyor. Cumhurbaşkanı adayları Karaman'dan kaç oy aldı? Çoğunluğu sağlayan kim oldu? Cumhurbaşkanlığı Seçim 2018 Karaman'ın tüm detayları Karaman Cumhurbaşkanlığı 24 Haziran 2018 seçim sayfamızda!

Karaman, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan ilin adıdır. 1989 yılında Orta Anadolunun gelişmesi maksadıyla alınan kararla Konya ilinden ayrılarak il olmuştur.[3] Karaman'ın Merkez İlçe, Ayrancı, Kazımkarabekir İlçelerinde akdeniz iklimine benzer karasal iklim, Ermenek, Başyayla, Sarıveliler İlçelerinde Akdeniz İklimi görülür. Bu nedenle Karaman'da yetiştirilen bitki türleri çeşitlilik göstermektedir. Batı ve kuzeyinde Konya, güneyinde Mersin, güneybatısında Antalya illeri ile çevrilidir.

Karaman, Anadolu'da Türkçe'nin Karamanoğlu Mehmet Bey tarafından resmî dil ilan edildiği yerdir.

Yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün İstanbul'da 7 mitingden oluşan bir maraton gerçekleştirdi. Kartal, Maltepe, Ataşehir, Üsküdar, Sarıyer, Gaziosmanpaşa ve Beyoğlu ilçelerinde coşkunun hakim olduğu meydanlarda önemli mesajlar verdi:

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, birçok yerde bir şeyler anlatıyor. Onun kendine faydası yok ki size faydası olsun. İnce, işlettiği dershanedeki öğretmenlerin bile SSK primini ödemedi. Devletin memuruyla bakıyorsunuz, aman yarabbi nasıl küfürlü konuşmalar. Dinlediniz mi? Bunlardan Cumhurbaşkanı adayı olur mu? İşte bu gelsin devletin memuruna küfretsin. Ne diyor şimdi, 'montaj' diyor. Sevsinler senin montajını. Her şey ortada, gerçekler ortada. Ya senin cibiliyetin bu, cibiliyetin. Bunlara pazar günü Osmanlı tokadını atmaya var mıyız? Bunlar cumhurbaşkanlığı yarışına giriyor. Benim milletim bunlara haddini bildirecek.

YALANLA OY İSTİSMARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenliğe geçmek isteyenlerin hepsini alacağını söyledi. İhtiyacın varsa, ihtiyacın kadar alırsın ama ihtiyacın olmayanı alırım dersen, bu sadece palavradır, bu sadece oy toplamanın yalanla istismarıdır. Yalancının mumu, bunların da pazara kadar yanacak. Ama sizlerle pazara değil, mezara kadar beraberiz.

SEN SANDALLA GEÇ

Ne diyor? 'Onun şöyle ücreti var, bunun böyle ücreti var.' Kardeşim öyle veya böyle, sen işine gelen köprüden geç. O pahalı olandan geçme, onu biz özel sektöre yaptırdık. Bu, kaynakların çeşitlendirilmesidir. Parası olan özel sektörün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem, sen bundan rahatsız mısın? O zaman sen de bir ve ikinci köprüden git, elini tutan mı var? Oralardan git. Niye oradan gitmiyorsun? Veyahut da sandalla geç karşıya. Bunu da yapabilirsin. Çok daha isabetli olur.

GİTTİ EDİRNE'DEN İCAZET ALDI

Bu adamların teröre karşı bir lafını duydunuz mu? Terörle mücadeleyle ilgili bir lafını duydunuz mu? Bay Muharrem, ilk işi terör örgütünün arkasında olduğu, onların siyasi uzantısı olan Demirtaş'ı gitti, Edirne'de cezaevinde ziyaret etti. Hale bak, hale... Oraya gidip, oradan icazet alıp, oradan 'Acaba oy koparabilir miyim?' onun hesabı için.

BU HESABI SANDIKTA SORALIM

Diğerleri ne dedi? 'Cumhurbaşkanı adayı ne diye cezaevinde duruyor?' Ne kadar kolay yol. Yani o partinin çıkarabileceği başka aday yok muydu ya? Niye bunu çıkardı? Bunlar, sıyrılmanın yolları. Pazar günü ben milletime güveniyorum, ben milletimi seviyorum. Milletim bunlara gereken dersi pazar günü verecektir. Şimdi diyorum ki, pazar günü gelin sandıklarda demokratik olarak bu hesabı soralım. Ben size inanıyorum.

#Karaman Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçları
#Karaman Cumhurbaşkanlığı seçim 24 Haziran 2018
#Cumhurbaşkanlığı seçim Karaman 2018
#Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları Karaman
#Karaman Cumhurbaşkanlığı oy oranları
#Karaman Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları 2018
6 yıl önce