ÖZGÜN

Kars'ta yarın okullar tatil mi? 5 günlük Kars hava durumu

Kars'ta yarın okullar tatil mi? 5 günlük Kars hava durumu nasıl olacak? sorularının yanıtı haberimizde. İşte ayrıntılar...

Haber Merkezi IHA

Kars’ta etkili olan kar ve tipi hayatı adeta felç etti. Kar ve tipinin etkili olduğu kentte görüş mesafesi 10 metreye düştü, çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı.
Kars’ta sabaha doğru başlayan ve öğlenden sonra şiddetini artıran kar yağışı tipiye dönüştü. Kar ve tipinin etkili olduğu kentte hayat neredeyse durdu. Kent merkezinde yürümekte zorlanan vatandaşlar toplu taşıma araçlarını tercih ederken, trafik ekipleri sürücüleri duyarlı olmaları konusunda uyardı.
Araçların kent dışına zincirsiz çıkmalarına izin verilmezken, Boğatepe Göle, Kars Digor Hanlar Geçidi’nde araçlara kontrollü olarak geçiş veriliyor.
Kar ve tipinin devam ettiği Kars’ta 100’e yakın köy yolu ulaşıma kapandı. Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerinin yol açma çalışmaları ise aralıksız devam ediyor.

5 GÜNLÜK KARS HAVA DURUMU

KARS'TA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Kars'ta yarın okulların tatil olup olmadığına dair beklenen açıklama geldi. Kars kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.