Kepsut’ta orman yangını kontrol altına alındı-Balıkesir haber
ÖZGÜN

Kepsut’ta orman yangını kontrol altına alındı-Balıkesir haber

Balıkesir’in Kepsut ilçesine bağlı Mehmetler kırsal mahallesi ile Mestanlar kırsal mahalleleri arasında bulunan ormanlık alanda henüz bilinmeyen sebeple çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Çıkan orman yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığı bildirildi.


Haber Merkezi IHA

Balıkesir’in Kepsut ilçesine bağlı Mehmetler kırsal mahallesi ile Mestanlar kırsal mahalleleri arasında bulunan ormanlık alanda henüz bilinmeyen sebeple çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Çıkan orman yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığı bildirildi.

Kepsut Mestanlar ve Mehmetler köyü arasında çıkan orman yangınına Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın helikopteri ile havadan müdahale edilirken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürülüğü ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme araçları ile personelin yangının Mestanlar kırsal mahallesine ulaşmaması için gerekli tedbirleri alarak bekledikleri öğrenildi. Çıkan yangının ekipler tarafından kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarına başlanacağı öğrenildi. Yangın ile ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Kepsut’ta 450 balya saman yandı

Balıkesir’in Kepsut ilçesine bağlı Eşeler kırsal mahallesinde samanlıkta bulunan 450 balya saman, çıkan yangında kül oldu.Kepsut’a bağlı Eşeler kırsal mahallesinde Mustafa Türker’e ait samanlıkta bilinmeyen bir sebeble yangın çıktı. Samanlıkta bulunan 450 balya saman yanarak, kullanılmaz hale geldi. Çıkan yangına mahalle halkı ve ihbar üstüne mahalleye gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ederek yangını kısa sürede söndürdü.Samanlıkta çıkan yangın ile ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.


Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Sinek küçüktür ama mide bulandırır
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.