Koronavirüs İtalyada koronayla mücadele biriminin başkanı rüşvetten gözaltında

İtalya'da koronayla mücadele biriminin başkanı rüşvetten gözaltında

İtalya'da koronavirüsle mücadeleye rüşvet bulaştı. Sicilya bölgesinde salgın koordinatörü ve 9 sağlık görevlisi rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı. Zanlılar, 600 milyon euro değerindeki sözleşmelerden yüzde 5 komisyon almakla suçlanıyor.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

İtalya'nın Sicilya bölgesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını koordinatörü ve 9 sağlık görevlisi rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı. BBC'nin haberine göre İtalyan polisi, tarihleri 2016'ya varan ekipman ve hizmet sözleşmelerinden rüşvet almakla suçlananlar arasında Sicilya'nın Kovid-19 salgınıyla mücadele biriminin başkanı Antonio Candela'nın da bulunduğunu açıkladı.

Sicilya'nın koronavirüs salgınıyla mücadele biriminin başkanı Antonio Candela

İspanya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 27 bin 940'a yükseldi
KORONAVİRÜS
İspanya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 27 bin 940'a yükseldi

  • Candela evde gözaltında tutulurken, Trapani sağlık idaresinin başkanı Fabio Damiani diğer görevlilerle polis merkezine götürüldü.

"Çok ciddi bir yolsuzluk sistemi"

Palermo Belediye Başkanı Leoluca Orlando, olayı "çok ciddi bir yolsuzluk sistemi" diye nitelendirdi. Zanlıların, toplamda 600 milyon avro değerindeki sözleşmelerden yüzde 5 komisyon aldıkları iddia ediliyor.

İçişlerinden 65 yaş üstüne seyahat izni açıklaması: 2.5 saatte 29 bin 527 başvuru onaylandı
KORONAVİRÜS
İçişlerinden 65 yaş üstüne seyahat izni açıklaması: 2.5 saatte 29 bin 527 başvuru onaylandı

Palermo Sulh Hakimi de Sicilya ve Lombardiya'da 7 şirkete ve rüşvet olarak alınan 160 bin avroya el konulması talimatını verdi.

  • İtalya'nın özellikle kuzeydeki Lombardiya bölgesi, Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen yer oldu. Ülkede 32 bin 330 kişi yeni tip koronavirüsten yaşamını yitirdi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.