Koronavirüs KKTCde koronavirüsten ilk ölüm

KKTC’de koronavirüsten ilk ölüm!

KKTC’de koronavirüsten ilk ölüm

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti.

Haber Merkezi DHA
Arşiv
Arşiv

Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde tedavi gören 67 yaşındaki Alman turist Bruno Gaffiend Jabusch, yaşamını yitirdi. Alman turistin ayrıca kronik obstruktif akciğer hastalığı ve hipertansiyon rahatsızlığı bulunduğu bildirildi.

USNS Mercy gemisi limana geldi: Los Angeles’ta en büyük hastane olacak
FOTOĞRAF 10
Title
ABD Deniz Kuvvetlerine bağlı bin yatak kapasiteli ve 800 tıbbi personeli bulunan Amerikan Deniz Kuvvetlerine bağlı USNS Mercy hastane gemisi Los Angeles limanına geldi.
Title
Geminin gelişi ile ilgili açıklama yapan Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcettı “Bu gemi Los Angeles’ta en büyük hastane olacak” dedi.
Title
Gemide Covid-19 hastalarına bakılmayacağını söyleyen Garcetti, yüzen hastanenin Covid-19 ile ilgili hastalıklarla uğraşan hastanelerin üzerinden yükü alacağını ve virüs taşımayan diğer hastalara hizmet vereceğini açıkladı.
Title
Los Angeles Bölgesi yöneticisi Janice Hahn ise yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta sonu kumsallarda gördüğümüz kalabalık kabul edilemez” diyerek bölgeye bağlı tüm kumsal ve yürüyüş yollarını kapattıklarını açıkladı.
Title
Los Angeles Bölgesi Halk Sağlığı Yöneticisi Dr. Muntu Davis’in imzaladığı kararın hemen devreye konulacağını belirten Hahn ayrıca kumsallarda bulunan bisiklet yolu, tuvaletler vb. halka açık tesislerinde kapandığını belirtti.
Title
Hahn, “Güneşli bir günde kalabalıkların kumsallarda virüs yaydığı bir hafta sonunu daha kabul edemeyiz” şeklinde konuştu.
Title
ABD, 100 binin üzerinde korona virüsü vakası ile en çok hastalık görülen ülkeler arasında birinci sıraya yükselirken eyalet ve şehirlerde virüsün yayılmasını kontrol edebilmek için önlemleri artırılıyor.
Title
4 bin 608 vakanın bulunduğu ve şu ana kadar 90 kişinin hayatını kaybettiği Kaliforniya eyaletinde bin 482 kişi ile en çok vakanın görüldüğü Los Angeles Bölgesinde daha önce verilmiş “Evde Kalın” kararı yinelendi. Bugün 257 yeni vakanın görüldüğü bölgede 26 kişi hayatını kaybetti.
Title
Los Angeles Bölgesinde hastalık sebebi ile ölüm oranı yüzde 1.8 ile ABD’de en çok hastalık görülen New York’un üzerine çıktı.
Title
USNS Mercy gemisi limana geldi: Los Angeles’ta en büyük hastane olacak
ABD Başkanı Donald Trump'ın görevlendirdiği San Diego deniz üssünde bakımı tamamlanan Amerikan Deniz Kuvvetlerine bağlı USNS Mercy hastane gemisi Los Angeles Limanı'na geldi. Geminin gelişi ile ilgili açıklama yapan Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcettı “Bu gemi Los Angeles'ta en büyük hastane olacak” dedi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.