KÜLTÜR SANAT

Antalya Piyano Festivali başladı

15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın "Türk Eserleri Gecesi" konseriyle başladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Antalya Kültür Merkezi'nde, şef Gürer Aykal yönetimindeki konserde Türk bestecilerin eserleri sunuldu. Konser, genç besteci Onur Nurcan'ın lirik eseri "Fantasiaile" ile başladı.

Orkestranın seslendirdiği ikinci eser, Türk folklorunun ritim ve renklerinin ustaca işlendiği "Çeşmebaşı Süiti" oldu.

Daha sonra piyanist Gökhan Aybulus orkestra eşliğinde, Ulvi Cemal Erkin'in 1. Piyano Konçertosu'nu yorumladı. Konsere katılanlar, her eserin ardından sanatçıları ayakta alkışladı.

Festival yarın Evren Kutlay'ın "Osmanlı Sarayı'nda Piyano" konseriyle devam edecek. Festivalde klasik müziğin önemli isimlerinden Christian Zacharias, Tord Gustavsen Quartet, Fransız şarkıcı ve söz yazarı Indila, Beethoven yorumcularından biri olarak kabul edilen Paul Lewis, Brezilyalı ünlü piyanist-şarkıcı Eliane Elias gibi isimler de sahne alacak.

Festival 29 Kasım'da sona erecek.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
"Altın Palmiye" Ceylan''ın

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+