POLİTİKA

CHP adayı eski bakan: Yüzde 50 savaş çıkarır

CHP'den Kartal belediye başkan aday adayı olan eski Çalışma Bakanı Mustafa Kul, AK Parti'nin yerel seçimlerde yüzde 50 oy alması durumunda, ya kaçıp kurtulup sığınacak bir ülke aramaları gerektiğini, ya da Türkiye'de bir savaş ortamının çıkacağını söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Eski Çalışma Bakanı Mustafa Kul'dan tepki çekecek sözler. CHP'den Kartal Belediye Başkan aday adayı olan Kul, 30 Mart 2014'te yapılacak seçimlerde AK Parti'nin yüzde 50 oy alması halinde Türkiye'de savaş çıkacağını iddia etti. Kartalgazetesi.com'da yer alan habere göre, Kartal'daki mahalle temsilcileriyle bir araya gelen toplantıda Kul, "AK Parti yüzde 50 alırsa sığınacak ülke bulalım" dedi.

Türkiye Afganistan ve Libya'ya benzer

Bu seçimlerin Türkiye'nin gelmiş geçmiş en önemli seçimi olacağını söyleyen Kul, sözlerini şöyle sürdürdü '30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçim, Türkiye'nin bu güne kadar gelmiş geçmiş en önemli seçimi olacak. Bu seçim Kartal'da kim belediye başkanı olsun, kim meclis üyesi olsun, kim İstanbul'un belediye başkanı olsun, hangi partiden seçilsin olmaktan çıktı. Bu seçim Türkiye'nin kaderini belirleyecek bir seçim olacaktır. Türkiye'de, 11 yıldan beri devam eden bu kaos un bitip bitmeyeceğine yönelik bir oylama olacaktır. Türkiye'de AKP ile devam mı tamam mı? Türkiye bir Afganistan'a Suriye'ye, Mısır'a Libya'ya benzeyecek mi. Millet artık anladı AKP gidecek CHP gelecek. Bunu her kes kavradı. Onun için işimizi ciddiye almak zorundayız'

AK Parti yüzde 50 alırsa sığınacak ülke bulalım

"30 Mart günü İstanbul, İzmir, Ankara'da belediye başkanlığını aldığında, 31 Mart sabahı AKP diye bir parti kalmaz. Biter" diyen Eski Bakan Kul, AK Parti seçimleri kazanırsa olacakları ise şöyle sıraladı: "Ama eğer Allah göstermesin yine AKP yüzde 50 gibi bir oy alacak olursa ki ben o yüzde 50'nin de doğru olduğuna inanmıyorum. Bunlar, seçime her türlü hileyi karıştırıyorlar. O nedenle yüzde 50 alacaklarını düşünmek bile istemiyorum ama öyle bir şey olursa, ya hepimiz gidip kaçıp kurtulup gidip sığınacak bir ülke aramamız lazım, ya da bunlara karşı başka yöntemlerle artık, Türkiye'de gerçekten bir savaş ortamı çıkar. Resmen savaş ortamı çıkar. İnşallah olmayacak, umarım olmayacak. Bunu sandıkta halletmemiz lazım. Bunu da vatandaşa iyi anlatmamız  Türkiye'de huzur istiyorsanız, Türkiye'de insanların barış ve kardeşlik duygularıyla el ele yaşayabilecekleri bir ortamın sağlanmasını istiyorsanız o zaman CHP'ye oy vermeniz gerekir' diye bunu iyi anlatmamız lazım.'

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Erdoğan: Avrupa’da yaşansa idamı getirirler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+