POLİTİKA

Erdoğan'ın seçim logosu belli oldu

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyasında kullanacağı logosu görücüye çıktı. Logo 'Tünelin ucundaki ışık' anlamına geliyor.

YENİSAFAK.COM.TR / AJANSLAR Yeni Şafak
AK Parti, cumhurbaşkanı adayını ATO Kongre Merkezi'nde düzenlenen programla açıklandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yaptığı konuşmada AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıkladı.

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığının açıklandığı toplantıda seçim kampanyasında kullanılacak logo da gösterildi.

Tünelin ucundaki ışık

Bugün ilk kez gösterilen logo 'Tünelin ucundaki ışık' anlamına geliyor

İşte o logo:

Güneşin doğuşu

"Güneşin doğuşu, Yeni Türkiye'nin doğuşunu ve geldiği noktayı simgelemekte, Yeni Türkiye'nin büyüme ve yükselme arzusunun devam edeceğine işaret etmekte. Güneşin doğuşu, yeni umut ve hedefleri içinde barındırır. Güneş kuşatıcılığa, birlik ve beraberliğe vurgu yapar. Güneşin ışığı ve sıcaklığı, sevgiyi, muhabbeti ve dayanışmayı anlatır.

2 yol ve yolculuk

Yol ve yolculuk, Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını simgeler. Yoldaki kıvrım ve virajlar mücadeleleri, davaya adanmışlık ve kararlılığını anlatır. Siyasetteki basamak basamak yükselişini ifade eder. Uzun ince bir yolda olduğunu, gece gündüz çalıştığını, davasından, millet sevdasından ve Yeni Türkiye yolunda hedefe doğru kararlılıkla yürüdüğünü anlatır.

3 Erdoğan

Güneş ve yol ile tarif edilen hedeflere götürecek olan lideri gösterir. Bu lider herkesin bildiği, tanıdığı Erdoğan'dır. Kullanılan font ve harf aralıklarının sıklığı, Türkiye'nin bütünlüğünü, güç birliğini ve kader birliğini temsil eder.

Renkler

1 Kırmızı: Güneşin doğuşunu, yükselişini, sıcaklığı, samimiyeti, gücü, kararlılığı ve Türk bayrağının kırmızısını anlatır.

2 Beyaz: Barışı, kardeşliği, birliği, tevazuyu, iyiliği anlatır. İstikrarı, devamlılığı ve Türk bayrağındaki beyazı temsil eder.

3 koyu mavi:Gökyüzünün enginliğini, hedeflerin büyüklüğünü, güvenirliliği, saygınlığı, karizmayı ve bağlılığı temsil eder."

Logonun ilk taslak hali Twitter'dan paylaşıldı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.