POLİTİKA

Sea Pearl Dubai''de görücüye çıktı

Dubai Yeni Şafak
Kuzu Grup''un Qatar Diyar, Sinpaş Holding ve Eksim Holding''le ortaklaşa 2 milyar 700 milyon dolar yatırım bedeliyle İstanbul Ataköy''de gerçekleştirdiği ''Sea Pearl'' projesi Ortadoğu''da görücüye çıktı. Ortadoğu''nun en büyük gayrimenkul fuarı olarak kabul gören ve 21 Eylül''de kapılarını açan Dubai Cityscape Global''e, 32''si Türk toplam 200''ün üzerinde firma katıldı.

Fuarda Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu''nun tanıttığı projenin resmi satışı ekim ayında başlayacak. 8 rezidans ve 1 otelden oluşan projenin metrekare satış fiyatı 7 bin 200 dolarla 10 bin 550 dolar arasında değişiyor. Projenin inşaatını Mart 2014''te başlandığını anlatan Özen Kuzu, teslimatların Mart 2017 ve Şubat 2018 olmak üzere 2 etap halinde olacağını dile getirdi. Ayrıca, projenin deniz kıyısında yer almasına rağmen kıyının kamuya ait olarak kaldığının altını çizen Kuzu, projenin yüzde 18 KDV ile satışa sunulacağını belirtti.

Havalimanı 3 km uzakta

Proje lokasyon olarak, yarımadaya 13, Ataköy Yat Limanı''na 1, Atatürk Havaalanı''na ise 3 km uzakta yükseliyor. Marmara Denizi''ne bitişik bu alana E5 ve Tem otoyollarından direk bağlantılar bulunuyor. Proje ayrıca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü''ne 25, Boğaz Köprüsü''ne ise 15 km uzaklıkta.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.