|

Yoksullar neredeyse Türkiye orada

Kızılay, Senegal’de açlık sınırında yaşayan 7 bin aileye gıda yardımı yaptı. Yardım yapılan kentlerden Matam’ın Belediye Başkanı Mamadou Diaw, dünyanın neresinde yoksul varsa Türkiye’nin oraya el uzattığını belirterek, “Türkiye için edilen bu duaları Allah karşılıksız bırakmayacaktır” dedi.

Yeni Şafak ve
04:00 - 5/06/2018 الثلاثاء
Güncelleme: 03:09 - 5/06/2018 الثلاثاء
Yeni Şafak
​Kızılay, Senegal’de açlık sınırında yaşayan 7 bin aileye gıda yardımı yaptı.
​Kızılay, Senegal’de açlık sınırında yaşayan 7 bin aileye gıda yardımı yaptı.

Türk Kızılayı, Senegal'de ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı dolayısıyla gıda yardımında bulundu. Türk Kızılayı ekipleri, başkent Dakar, ülkenin eski başkenti Saint Louis ve Dünya Gıda Örgütü’nün 2017 verilerine göre açlık sınırında olan Matam ve Podor kentlerinde yaşayan 7 bin aileye gıda malzemesi ulaştırdı.

KARŞILIKSIZ KALMAZ

Matam kentindeki organizasyona Belediye Başkanı Mamadou Diaw’ın yanısıra kanaat önderleri de katıldı. Diaw, burada yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı’na teşekkür ederek son yıllarda Türkiye'den kente gelen yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünün güldüğünü söyledi. Matar'da çok sayıda yoksul ailenin bulunduğuna işaret eden Diaw, "Dünyanın neresinde yoksul varsa Türk milleti oraya el uzatıyor. Türkiye için edilen bu duaları Allah cevapsız bırakmayacaktır" diye konuştu.


YARDIMLAR SÜRECEK

Türk Kızılayı Senegal ekip başkanı Suat Çıtlak da bundan sonra da Senegal halkına yardım ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti. Çocukların ve iftara katılanların yüzlerindeki mutluluğu görmenin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Çıtlak, "Gittiğimiz her yerde fazlasıyla ilgi görüyoruz. Bu ilgi Türkiye'ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere yoksullara sahip çıkan Türk milletinin yardımseverliğinden ileri geliyor" dedi.

10 MİLYON KİŞİYE ULAŞACAK

Ramazan ayında daha fazla iftar ve sahur sofrasına hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için “Ramazanı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı, yüz binlerce aileye yardım sağlıyor. Türk Kızılayı, kuraklığın yoğun olduğu Afrika ülkeleri başta olmak üzere Ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında 10 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

#Kızılay
#Senegal
٪d سنوات قبل