Özgün Rus savaş gemileri Çanakkale Boğazından geçti haberi

Rus savaş gemileri Çanakkale Boğazı'ndan geçti haberi

Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na savaş gemileri 'Zeleny Dol' ve 'Serpukhov', Akdeniz'e inmek üzere Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Rus savaş gemileri Çanakkale Boğazından geçti haberi
Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na savaş gemileri 'Zeleny Dol' ve 'Serpukhov', Akdeniz'e inmek üzere Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

Rus Donanması'nın Karadeniz Filosuna bağlı 602 borda numaralı 'Zeleny Dol' ve 603 borda numaralı 'Serpukhov' isimli Buyan sınıfı korvetler, bugün Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Saat 15.00'de Marmara Denizi'nden boğaz girişi yapan Rus Savaş gemilerinden ilk olarak 'Serpukov' saat 16.45 sıralarında, boğazda manevra yapılması en güç nokta olan Nara Burnu'nunu dönerek Çanakkale önlerine ulaştı. Ardından 10 dakika sonra 'Zeleny Dol' aynı bölgeden geçiş yaptı. Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yapan iki Rus savaş gemisinin, savaşın sürdüğü Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e gittiği ve uzun menzilli seyir (cruise) füzeleri ile donatılmış olduğu ileri sürüldü.

Çan'da 15 milyonluk dev yatırım hizmete giriyor

Çanakkale'nin Çan ilçesinde 15 milyon değerindeki Çan Belediyesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi yatırımları faaliyete geçiyor.
7 Ekim Cuma günü açılışı gerçekleştirilecek olan Çan Belediyesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'nin son çalışmalarını yerinde inceleyen Çan Başkan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu; “Belediyecilikte, ilk dönemimizden itibaren söz verdiğimiz her projemizi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yine Atıksu Arıtma Projemiz de söz verdiğimiz ve Çan tarihinin en büyük çevre projesi olan dev yatırımlarımızdan bir tanesiydi. Çan halkı, göstermelik temellerle ve projesi olmayan göstermelik tabelalarla yıllarca kandırıldı, ama artık halkımız lafa değil işe bakıyor. Lafa değil, hizmete teveccüh gösteriyor. Zaten biz de Çan'a, Çanlılara hizmet etmeye gönül verdik bir kere. Bu düşünceyle ve istikrarla da durmadan yol aldık ve Çan'ın çıtasını yapmış olduğumuz her hizmetle hızla yükselttik. Temiz bir çevre ve büyüyen bir Çan inşa etmek için var gücümüzle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Buradan bir kez daha, 7 Ekim Cuma günü yapacağımız açılış törenimize tüm Çan ve bölge halkını davet ediyorum” dedi.
Çan Belediyesi, bu doğrultuda, yenilenen kolektör hattı ve kanalizasyon hattının son aşaması olan toplamda 15 milyonluk dev yatırımla, 13 bin metrekare alanda 60 bin nüfuslu bir kente hizmet verebilecek kapasitede inşa edilen, Çan Belediyesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'ni hayata geçirdi. Çan'ın tüm mahallelerinden toplanan kentsel atık sular, Çan Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi'nde ortalama 8 bin metreküp günlük olarak arıtılarak Kocabaş Çayı'na deşarj edilecek.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.