Seçim Önemli olan maçı almak

Önemli olan maçı almak

CNN International’a konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum sonucuyla ilgili olarak “1-0 ya da 5-0 önemli değil, önemli olan maçı almaktır” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Önemli olan maçı almak
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeden olumlu sinyaller aldığını belirtti. CNN International kanalına verdiği röportajda ABD Başkanı Trump’ın referandum sonucu nedeniyle kendisini tebrik etmek için aradığını hatırlatan Erdoğan, ABD ve Türkiye’nin müttefik iki ülke olarak birçok sorunu çözebileceğini ifade etti.

DEMOKRASİ GÜCÜNÜ HALKTAN ALIR
Referandum sonucunu da değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi: “1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil, önemli olan maçı almaktır. 14-15 yıldır diktatör ifadesini kullanıyorlar. Diktatörlüklerde başkanlık sistemi olacak diye bir şey yok. Burada sandık var, demokrasi gücünü halktan alır. Bu da milli iradedir. Yeni sistem Türkiye’nin demokratik tarihinde bir dönüşümü temsil ediyor” Türkiye’nin Fetullah Gülen’in iade talebi konusunda da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fetullah Gülen’in iadesi konusunda umudum var ve bu umudu korumak istiyorum” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.