Seçim Tutanaklarda tümpartilerin imzası var

Tutanaklarda tüm partilerin imzası var

YSK, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında bazı sandık kurullarının, seçmene oy pusulası ve zarfları sandık kurulu mührüyle mühürlemeden verdikleri yolundaki şikayetler üzerine yaptığı değerlendirmede “sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların, dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça geçerli sayılmasına” karar vermişti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Tutanaklarda tüm
partilerin imzası var
Tutanakları tüm partiler imzaladı.

AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, mühürsüz zarf tartışması konusunda Yeni Şafak’a açıklamalarda bulundu. “Mühürsüz zarf ve oy pusularının sayını ve hangi sandıkta ne kadar olduğunu bilmek mümkün değil” diyen Özel, “Zarfların hepsinden evet ya da hayır çıktı demek doğru değil” dedi.

SAHTESİ MÜMKÜN DEĞİL
Bazı sandık kurullarından oy pusulasının ve zarfların mühürlenmeden geldiği noktasında bilgi geldiğini ifade eden Özel, “Karar önlem içindi. Çünkü seçmen gerçek, YSK'nın bastırdığı filigranlı oy pusulası gerçek. Zarfın sahtesini yapmak mümkün değil. Oy pusulanın arkasından bakıldığında filigranla YSK yazıyor” diye konuştu. Oy zarflarının da fligranlı olduğunu dile getiren Özel, “Hepsi kayıt altına alınmış. Bunlar hayali seçmen ve hayali basılmış oy pusulası değil” şeklinde konuştu. “Sandık Kurulu üyesinin eksik işleminden dolayı vatandaşın oyu geçersiz olacaktı” diyen Özel, “Karar seçmen iradesine saygı için alındı. YSK'nın, 90, 94 ve 2004'te kararları var. Karar verirken oylar açılmamıştı. Partilerin ekranlara sonuçlar yansımamıştı. Kargaşaya yer vermemek seçmenin hakkına sahip çıkmak için yapılan bir işlem” ifadesini kullandı.

Recep Özel
Recep ÖzelVATANDAŞIN OYU İPTAL OLACAKTI

Kullanılan oyların ve zarfların sayıları birbiri ile örtüştüğünü dile getiren Özel, “Sahte olması mümkün değil. Her sandık kurulunda siyasi partilerin temsilcileri var. Oy sayısı, oy pusulası tutanaklarında parti temsilcilerin imzası var.” dedi. Mühürsüz oy pusulası ve zarfların sayısının belli olmadığını söyleyen Özel, “İlçe seçim kurullarına ve illere itirazlar olacak. İtirazlar YSK'ya gelecek. Kurul zaten mühürlü, mühürsüz olarak kabul edileceği kararını aldı. Bu konuda gelmiş bir itiraz yok. Sonuç değişmez” diye konuştu.

Abone Ol Google News
İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet: Çocuklarınızı oralara göndereceğinize düz liseye gönderin
Gündem

İmam hatiplerin son düşmanı Cübbeli Ahmet: Çocuklarınızı oralara göndereceğinize düz liseye gönderin

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı canlı yayında imam hatip liselerini ve ilahiyat fakültelerini karaladı. "Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata göndereceğinize düz liselere gönderin." diyen Cübbeli Ahmet, "Daha az hasarla çıkar, ben bunu gördüm denedim" ifadelerini kullandı. Cübbeli Ahmet, bu açıklaması ile geçtiğimiz aylarda imam hatipleri hedef alan HDP'li Kemal Bülbül, CHP'li Alpay Antmen ve imam hatiplileri 'sapıklık ve ahlaksızlıkla' suçlayan Erol Mütercimler ile aynı cepheden konuşmuş oldu.
Ukrayna'da ikinci adama suikast girişimi: Aracına 10 kurşun isabet etti
Dünya

Ukrayna'da ikinci adama suikast girişimi: Aracına 10 kurşun isabet etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Serhiy Shefir’in aracına silahlı saldırı düzenlendi. Devlet Başkanı Zelenskiy’in baş danışmanı da olan Shefir, saldırıdan yara almadan kurtuldu. 10 kurşunun isabet ettiği araçtaki şoförü ağır yaralandı. Zelenskiy ise saldırının kendisine mesaj olabileceğini söyledi.
Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı
Gündem

Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “ceberut” deyip AK Partililer için “Bunların kökünü kazıyacağız” diye nefret açıklaması yapan CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir hakkında savcılığa 100’e yakın suç duyurusu yapıldı. Emir’e partisinden ise destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Biz, AK Parti Genel Başkanı ile münakaşa etmeyeceksek niye siyaset yapıyoruz?” diyerek Emir’e sahip çıktı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.