SÜPER LİG

Cenk Tosun geliştirmesi gereken yönlerini açıkladı

Beşiktaş'ın forma golcüsü Cenk Tosun, kondisyon ve depar konusunda eksikliklerinin olduğunu ve bunun için çalışmalar yaptığını söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

A Milli Takım ve Beşiktaş'ta attığı gollerle bu sezon adından söz ettirmeyi başaran Cenk Tosun, iyi ve eksik yönlerini açıkladı.

Hava topları ve top saklama konusunda iyi olduğunu söyleyen 26 yaşındaki golcü, depar konusunda ise eksikleri olduğunu ifade etti.

Cenk Tosun'un kulüp dergisinde yer alan açıklamaları şöyle;

"Çıkış anında daha hızlı olmalıyım"

  • "Tempo konusunda kondisyon olarak olarak biraz daha çalışmalıyım. İlk 5 metre; depar; çıkış anında daha hızlı olmam gerekir. Forvetler için çok önemli olduğu için, bu noktada kendimi ilerletmem gerekiyor. Ben fuleli tabir edilen, sonradan açılan bir stile sahip olduğum için yani 10-15 metre sonrasında hızlanan bir futbolcu olduğum için ayrıca ilk çıkış anlamında kendimi biraz daha geliştirebilirim diye düşünüyorum. İyi yönlerime gelince; yüksekten gelen topları iyi indirebiliyor ve önde top saklayabiliyorum."

Cenk Tosun'dan inanılmaz gol!
Diğer

Cenk Tosun'dan inanılmaz gol!

Beşiktaş ilk yarısını 3-0 geride kapattığı maçın ikinci devresine fırtına gibi başladı ve Cenk Tosun'un müthiş golüyle farkı 2'ye indirdi.


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.