|

Erdoğan ile Alex arasında duygulu görüşme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Alex de Souza'yı kabulünde duygulu anlar yaşandı.

Ajanslar
00:00 - 10/10/2012 Çarşamba
Güncelleme: 16:58 - 10/10/2012 Çarşamba
Yeni Şafak
Erdoğan ile Alex arasında duygulu görüşme
Erdoğan ile Alex arasında duygulu görüşme

Başbakan Erdoğan'ın Brezilyalı futbolcuya Türkiye'de yeniden görmenin kendini mutlu edeceğini söylediği görüşmede, Alex'in gözlerinin dolduğu öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Brezilyalı futbolcu Alex de Souza'yı Beşiktaş'taki Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede Alex'e eşi Daianne eşlik etti. Görüşmede Başbakan Erdoğan Alex'e kol düğmesi, eşine şal ve broş, çocuklarına ise oyuncak hediye etti. Erdoğan, Cuma günü Türkiye'den ayrılacak Brezilyalı futbolcuya kendisini tatil veya başka sebeplerle yeniden Türkiye'de görmekten mutluluk duyacağını aktardı. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede Brezilyalı futbolcunun gözlerinin dolduğu öğrenildi. Alex de Souza ve eşi de Başbakan Erdoğan'a kahve takımı hediye etti

Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakasvili ve seçimleri kazanan Gürcistan Hayali Partisi Lideri Bidzina İvanişvili'yi aradı. Erdoğan İvanişvili'yi seçimlerde kazandığı zaferden ötürü tebrik ettiği öğrenildi.

Öte yandan, akşam saatlerinde Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nden çıkan Başbakan Erdoğan, TBMM Milli Saraylar Saray Koleksiyonları Sergisi'ndeki El-Bürde Hat ve Tezhip Sergisi'ni gezdi.

12 yıl önce