|

Hagi, Rijkaard'ı solladı

İha
00:00 - 3/10/2009 السبت
Güncelleme: 11:58 - 3/10/2009 السبت
Yeni Şafak
Hagi, Rijkaard'ı solladı
Hagi, Rijkaard'ı solladı

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Gheorghe Hagi, Sarı-kırmızılı ekibin şu anda başında bulunan Frank Rijkaard'a fark attı.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyun kurucularını seçen İngiliz basını, 'Karpatların Maradonası' Gheorghe Hagi'ye 29. sırada yer verirken; Galatasaray'ın şu anki teknik direktörü Hollanda futbolunun efsane ismi Frank Rijkaard ise listeye 44. sıradan girebildi.

ZİRVE ZİDANE'IN

Listenin zirvesinde yer alan isim ise Fransız ve dünya futbolunun son döneme damgasını vuran ismi Zinedine Zidane oldu. Zidane'ın, bir başka Fransız efsane ve şu anki Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini izlerken, Almanların unutulmaz ismi Lotthar Mattheaus ise 3. sıranın sahibi oldu.

NEESKENS İLK 10'A GİRDİ

Listede Hagi'nin yanı sıra Rijkaard'a fark atan bir diğer isim ise şu anda Galatasaray'da yardımcı antrenörlük görevini üstlenen Johan Neeskens oldu. Hollandalı çalıştırıcı, listenin 8. sırasında yer alarak ilk 10'a girmeyi başardı.

ZICO 4. SIRADA

Hiçbir Türk futbolcunun yer almadığı listedeki bir diğer tanıdık isim ise Fenerbahçe eski teknik direktörü Arthur Zico oldu. Brezilyalı teknik adam, futbolculuğu dönemindeki üstün performansı nedeniyle dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyun kurucuları listesinde 4. sırayı aldı.

İşte dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 oyun kurucusu:

1 - Zinedine Zidane

2 - Michel Platini

3 - Lothar Matthaus

4 - Arthur Zico

5 - Ruud Gullit

6 - Paul Gascoigne

7 - Bobby Charlton

8 - Johan Neeskens

9 - Patrick Vieira

10 - Roy Keane

٪d سنوات قبل