MOTOR SPORLARI

İtalya'dan zaferle dönersem şampiyonluk için bir ışık doğar

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Sakarya'da hazırlandığı İtalya'daki sezonun 5. yarışını kazanmayı hedefliyor. Sakatlığı nedeniyle sezonun ilk 2 yarışını kaçıran, üçüncü yarışta ise kaza geçiren Sofuoğlu, Hollanda'da kazandığı galibiyetin kendisine şans tanıdığını belirterek, "Önümüzdeki bir kaç yarışı güzel atlatırsam benim için iyi olur" diye konuştu

Haber Merkezi Yeni Şafak

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 4. ayakta elde ettiği birincilikten sonra İtalya'daki sezonun 5. yarışına gözünü dikti. İtalya yarışı öncesi Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kendi adını taşıyan pistte hazırlıklarını sürdüren Kenan, sakatlığı nedeniyle sezonun ilk 2 yarışını kaçırdığını, 3. yarışta ise başka bir pilotun hatası yüzünden yarış dışı kaldığını anımsattı. Hollanda'daki sezonun 4. yarışına tamamen hazır bir şekilde çıktığını vurgulayan milli motosikletçimiz, “Çok şükür ki Hollanda yarışını kazandık. Sezon uzun, önümüzde daha uzun bir süreç var. Şampiyonluk benim için uzak görünüyor çünkü sezonun ilk üç yarışında çok puan kaybettim. Hollanda zaferi biraz da olsa bize bir şans verdi. Önümdeki birkaç yarışı güzel atlatırsam iyi olur. Rakiplerimin puan kaybı da önemli. Olmaz, diye bir şey yok ama bu sene biraz zor gözüküyor” diye konuştu. İtalya'da elinden geleni yapacağını belirten Kenan, “İtalya yarışından zaferle dönersem şampiyonluk için bir ışık doğar. Şu anda hava şartlarının ne olacağını da bilmiyoruz. İtalya'da yağmur gösteriyor. Burada hem yağmurlu hem de kuru havada çalışmalarımı sürdürüyorum” ifadelerini kullandı. Kenan, takımında morallerin çok yüksek olduğunu aktararak, “Rabbim, sağlam bir şekilde Hollanda yarışından zafer almamızı nasip etti, bu takım açısından da çok iyi moral oldu. İtalya'da da inşallah böyle bir başarıyla bitirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Avrupa'da gelecek vaadeden gençlere yatırım yaptık

Öğrencilerinden Can Öncü'nün İspanya'da koşulan Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nda üçüncü olduğunu hatırlatan Kenan Sofuoğlu, bu kupanın, dünyada binlerce gencin katılmaya çalıştığı bir organizasyon olduğuna işaret etti. Sofuoğlu, “Can, orada podyum yaptı. Benim gözümde Can inşallah şampiyon adayı, inanıyorum ki iyi sonuçlar alacaktır. İlk senesi olduğu için biraz tecrübesizliğe yenik düşecektir. Podyum seviyesinde olması beni çok mutlu etti" şeklinde konuştu. Yıllarca Türkiye Motosiklet Federasyonu'yla (TMF) beraber gençlere önem verdiklerini ve genç sporcuların da artık kendilerini göstermeye başladığını vurgulayan Kenan Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu, Motosiklet Federasyonunun başarısıdır. Biz, ülke içindeki yarışlara değil de Avrupa'da gelecek vaadeden gençler üzerine yatırım yaptık. 2-3 yıldır bunun üzerinde uğraşıyoruz. Sonuçlarını yavaş yavaş almaya başladık."

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.