|

Kadlec şampiyonluğa inanıyor

Fenerbahçe'nin Çek futbolcusu Michal Kadlec, kamp çalışmalarının son derece iyi gittiğini belirterek, "Hedefimiz tabii ki şampiyonluk" dedi.

Yeni Şafak
16:31 - 14/01/2015 الأربعاء
Güncelleme: 14:33 - 14/01/2015 الأربعاء
IHA
Diego Ribas (sol) ve Michal Kadlec (sağ)
Diego Ribas (sol) ve Michal Kadlec (sağ)
Kadlec, Fenerbahçe TV'de yayınlanan bir programa katılarak açıklamalarda bulundu. Antalya'da süren kamp çalışmalarının son derece iyi gittiğini ifade eden Kadlec, "Kampa başlayalı birkaç gün oldu. Şu ana kadar kimse sakatlanmadı bu da çok önemliydi. Şu ana kadar her şeyin güzel gitmesi de bizim için önemliydi. Sezon başı kamplarında antrenmanların biraz daha yükleme ağırlıklı ve zorlu olması normaldir. Sezon içindeki antrenmanlardan biraz farklıdır sezon öncesi antrenmanlar" dedi.


"HEDEFİMİZ TABİİ Kİ ŞAMPİYONLUK"


Kadlec, antrenmanların karışım olarak ilerlediğini dile getirerek, "Bazen içeride core antrenmanları dediğimiz antrenmanlardan yapıyoruz, bazen de dışarıda sahada topla çalışmalarımız oluyor. Önemli ve iyi çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Hedefimiz tabii ki şampiyonluk, bu nedenle buradayız ve çalışmalarımızı her gün bunun için devam ettiriyoruz" diye konuştu.


"NEDEN İKİ KUPA ALMAYALIM"


Ziraat Türkiye Kupası'nın da kendileri için önemli olduğunu ifade eden Kadlec, "Neden iki kupa almayalım, sonuçta bir kupa bir kupadır. Şampiyon olursak gelecek yıl Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanacağız. Kulübümüz için de çok güzel olacağını düşünüyorum. Şu anda ligin sadece ilk yarısını bitirmiş durumdayız. Evet şu anda lideriz ama hiçbir şey kazanmadık henüz. Ligin ikinci yarısında rakiplerimizle kendi sahamızda oynayacağız. Ama iç saha maçlarından daha fazla dış saha maçı oynayacağız. Dış saha maçları da her zaman zorlu maçlardır. Deplasman maçları her zaman zorlu geçmiştir" şeklinde konuştu.


"HERKES BİZİ YENMEK İSTİYOR"


Çek futbolcu, şampiyonluk için çok çalışmaları gerektiğini vurgulayarak, "Şu anda bütün takımlar bizim gerimizde herkes bizi yenmek istiyor. Onlar bizi geçmek istiyor bu nedenle her şeyi elinde tutan taraf biziz. Bence bizi ancak biz yenebiliriz; ancak kendi kendimize yapacağımız hatalarla kaybedebiliriz diye düşünüyorum. O yüzden iyi konsantre olup çalışmalıyız. Umarım tüm iç saha maçlarımızdan galibiyetle ayrılırız. Bir diğer hedefimiz de dış saha maçlarından kayıpsız ayrılmak.


"TAKIM OLARAK İYİ YOLDAYIZ"


Takım olarak çok iyi bir yolda olduklarını söyleyen Kadlec, "3-4 maçta seri galibiyetler aldık her maçta bir öncekinden daha iyi performans sergiledik. Şu anda da kamptayız. Performansımızın daha da üzerine katabilecek durumdayız. Çalışmalarımızı bunun için sürdürüyoruz. Tüm büyük takımlarda rekabetin olduğunu düşünüyorum. Biz hepimiz önemli ve büyük oyuncularız. Böyle rekabetlerin olması normaldir. Bu rekabetten her zaman takım karlı çıkar. Hep beraber takım olabilmek önemlidir. Takımın başarısını ön planda tutarak yolumuza devam ediyoruz. Tabii ki herkes ilk 11’de oynamak ister" ifadelerini kullandı.
#Kadlec
#fenerbahçe
#şampiyon
٪d سنوات قبل