AVRUPA LİGLERİ

Östersunds'un gol yedirtmeyen korner taktiği: 2-4-3-1

Galatasaray'ı bu sezon UEFA Avrupa Ligi dışında bırakan ve Avrupa'da aldığı sonuçlarla adından söz ettiren Östersunds, uyguladığı korner sistemiyle herkesi şaşırtmaya devam ediyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak

isveç ligi takımlarından Östersunds, Avrupa aldığı sonuçlarla adından söz ettirirken ses getiren bir istatistiğe imza attı.

Bu sezon 127 kornerde 1 gol yiyen ve yan toplarda gol atması en zor takımlardan biri haline gelen İsveç ekibinin teknik direktörü Graham Potter, ülke basınında da gündem oldu.

İşte Östersunds'un kendisine karşı kullanılan kornerlerde aldığı diziliş;

  • Not: Östersunds'un kornerlerde aldığı düzen Graham Potter'ın teknik direktörlük kariyerinde üzerinde durduğu en önemli bölüm. Duran topların futboldaki önemine dikkat çeken Potter, savunma yaparken futbolcuların durduğu yerlerin gol yememek için en önemli unsur olduğunu düşünüyor.
UEFA Avrupa Ligi'ne giderken Galatasaray ve PAOK gibi takımları eleyen grup aşamasında da sürpriz sonuçlara imza atan Potter, Avrupa'nın gelecek vadeden en iyi teknik direktörleri arasında gösterildi.

Östersunds tarihini baştan yazıyor
Yeni Şafak

Östersunds tarihini baştan yazıyor

Galatasaray'ı Avrupa'dan eleyen en erken kulüp olan İsveç temsilcisi Östersunds, tarihinde ilk kez katıldığı UEFA Avrupa Ligi'ne damga vurdu. İngiliz teknik direktör Graham Potter'in teknik başarısıyla dikkat çektiği takım, ilk kez katıldığı turnuvada 2'de 2 yapmayı başardı.


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.