|

Taraftarı öldüren holigana 26 yıl hapis

İtalya 1. Futbol Ligi'nde (Serie A) Roma'nın eski tribün lideri Daniele De Santis, maç öncesi çıkan olaylar sırasında Napoli taraftarı Ciro Esposito'yu silahla öldürdüğü gerekçesiyle 26 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Yeni Şafak
10:30 - 25/05/2016 Çarşamba
Güncelleme: 10:46 - 25/05/2016 Çarşamba
AA
Roma'nın eski tribün lideri Daniele De Santis'e (solda) cinayetten 26 yıl hapis cezası verildi.
Roma'nın eski tribün lideri Daniele De Santis'e (solda) cinayetten 26 yıl hapis cezası verildi.

İtalya'da iki sene önce Fiorentina ile Napoli takımları arasında Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanan ve Napoli'nin 3-1'lik galibiyetiyle İtalya Kupası'nı kazandığı final maçı öncesi yaşanan şiddet olaylarına ilişkin devam eden dava sonuçlandı.Maç öncesi stada yaklaşan bir grup Napoli taraftarına ateş açılması ve aralarından Ciro Esposito'nun yaşamını yitirmesine yol açan hadiseye yönelik davada, stat yakınındaki Tor di Quinto semtinde Napolililere ateş açtığı tespit edilen Daniele De Santis'e cinayetten 26 yıl hapis cezası verildi. De Santis, ayrıca Esposito'nun ailesine 140 bin euro ödemeye mahkum edildi.
Maktülün annesi: Cezanın adil olduğunu düşünüyorum

Mahkemenin kararını açıklamasının ardından değerlendirmede bulunan maktulün annesi Antonella Leardi, cezanın uyarıcı nitelikte örnek olması gerektiğini ifade ederek, "Bir daha böyle bir şeyin hiç yaşanmaması için gerekli. Bu, bir uyarı olabilecek benzer hadiseler için. Bu yargılama süreci hiç olmamalı, Ciro da halen aramızda olmalıydı. De Santis'ten nefret etmiyorum, onu affettim ama cezanın adil olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

#Daniele De Santis
#Roma
#Napoli
8 yıl önce