|

Telles en büyük hayalini açıkladı

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Alex Telles, en büyük hayalinin Dünya Kupası'nda forma giymek olduğunu söyledi. Genç oyuncu geçen sezon tam kapasitesini göstermediğini sözlerine ekledi.

İha
00:00 - 17/07/2014 Perşembe
Güncelleme: 17:16 - 17/07/2014 Perşembe
Yeni Şafak
Telles en büyük hayalini açıkladı
Telles en büyük hayalini açıkladı

Sarı-kırmızılı takımın genç futbolcusu Alex Telles, Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni sezonda iyi bir Alex Telles izletmek istediğini dile getiren genç futbolcu, ''Geçen sene geldiğimde de oynayarak gelmiştim ama yeni transfer olunca takımla daha fazla zaman geçirmeniz gerekiyor. Geçen sene o şansı bulamadım ama kendimi iyi hissettiğim zaman kapasitemi biliyorum. Şimdi de ligin başlamasına uzun zaman var fiziksel olarak kendimi hazırlayabilecek zamanım var. İyi bir Alex Telles izletebileceğimi düşünüyorum'' diye konuştu.

Bu sezon 4. yıldızı takma şansları olduğu için daha ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade eden Brezilyalı futbolcu, ''Bu sezon şampiyonluğun ayrı bir önemi var. Yeni sezona iyi hazırlanıyoruz. Fiziğim ve sağlığım iyi olduğu zaman kapasitemin ne olduğunu biliyorum. En iyi şekilde hazırlanarak sezona hazır bir şekilde girmek istiyoruz'' dedi.

'Melo Dünya Kupası'nda olmalıydı'

Brezilya''nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası''nı değerlendiren genç futbolcu, ''Brezilya''nın şampiyon olmasını istiyordum tabii ki. Ancak Almanya Dünya Kupası''nda şampiyonluğu hak etti. Almanya turnuva boyunca iyi oynadı'' diye konuştu.

Galatasaray''ın bir diğer Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo''nun Dünya Kupası''nda yer alması gerektiğini savunan Telles, ''Melo gösterdiği performansla Dünya Kupası''nda olmayı hak etmişti. Galatasaray''da önemli işlere imza attı. Takıma önemli katkı sağlayabilirdi. Ben de önümüzdeki 4 sene iyi işler yaparak Brezilya Milli Takımı''nda yer almak istiyorum. En büyük hayalim Dünya Kupası''nda forma giymek'' dedi.

'Prandelli'yle iyi işler yapacağız'

Cesare Prandelli''nin dünya çapında bir teknik direktör olduğuna dikkat çeken Telles, ''Prandelli çok üst düzey bir teknik adam. Onunla iyi işler yapacağımızı düşünüyorum. Mancini savunma yapmayı daha çok seven bir teknik adamdı. Onunla savunma yönümü geliştirmeye başlamıştım. Ben ileri çıkan ve orta yapmayı seven bir sol bekim'' diye konuştu.

Yabancı kuralının serbest olmasının kulüpler için daha faydalı olacağını belirten Telles, ''Yabancı kuralının serbest olması daha iyi olur ama karara saygı duymamız gerekiyor. Takım olarak herkesin en üst seviyede olması gerekiyor. Yabancı ya da Türk oyuncu fark etmiyor. Hedefimize ulaşmak için hepimiz hazır olmalıyız'' sözlerini sarf etti.

10 yıl önce