DİĞER

Yarışımız kendimizle

Almanya’nın başkenti Berlin’de 7-12 Ağustos’ta düzenlenecek Avrupa Atletizm Şampiyonası öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, “Bir önceki Avrupa Şampiyonası’nda 12 madalyayla 4. olmuştuk. Bu başarıyla, tarihimizde daha önce alınan 11 madalyanın üstüne çıkmıştık. Hedefimiz bu başarıyı da geçmek” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Almanya’nın başkenti Berlin’de 7-12 Ağustos’ta yapılacak Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılacak sporcuların, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. Fatih Çintimar ile milli atletler Ramil Guliyev, Eda Tuğsuz, Yasmani Copello Escobar ve Özlem Kaya, Ataköy’deki Olimpiyatevi’nde düzenlenen basın toplantısında şampiyonayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şampiyonaya 43 sporcuyla gideceklerini belirten Çintimar, “Biz 52 kota almıştık. Bu da tarihteki en yüksek kotamızdı. Ancak yaptığımız test müsabakalarında form durumları üst seviyede olmayan 9 sporcumuzu kafileden çıkardık. Ülkemizi 43 sporcuyla temsil edeceğiz. Bir önceki Avrupa Şampiyonası’nda 12 madalyayla 4. olmuştuk. Bu başarıyla, tarihimizde daha önce alınan 11 madalyanın üstüne çıkmıştık. Hedefimiz bu başarının üstüne çıkabilmek. Bunun için de sporcularımız bütün güçleriyle, devletin vermiş olduğu bütün imkanlarla hazırlanıyor. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler” diye konuştu. Fatih Çintimar, Türkiye’nin atletizmde 2003 yılından önce Avrupa şampiyonalarında sadece 2 madalya kazandığını dile getirerek, “Daha sonra alınan madalyalar, atletizmin çok hızlı bir şekilde geliştiğini gösteriyor. Son Avrupa Şampiyonası’nda alınan 12 madalya da bunun daha hızlandığını ve 2020 Olimpiyatları öncesi daha ileriye gittiğimizi gösteriyor. Genç sporcularımızın da mücadele edecek mutluluk verici. 4x100 metre bayrakta da ilk madalyamızı istiyoruz” dedi.

COPELLO: HİÇBİR ŞEY İMKANSIZ DEĞİL

400 metre engellideki temsilcimiz Yasmani Copello Escobar, 2016’daki şampiyonada altın kazandığını hatırlatarak, “Unvanı tekrar etmek zor. Dünya şampiyonu bir rakibim var. Fizik olarak iyiyim ve hiçbir şeyin imkansız olmadığını düşünüyorum” dedi. 3 bin metre su engellide yarışacak Özlem Kaya, “2016’dan sonra yine madalya almak istiyorum” derken, milli ciritçi Eda Tuğsuz ise, ”Kendime güveniyorum. İnşallah emeklerimizin karşılığını alır ve bayrağımızı dalgalandırırız” diye konuştu.

  • Ramil Guliyev rekor peşinde
  • Milli atlet Ramil Guliyev, Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 200 metre yarışında rekor kırmayı deneyeceğini bildirdi. İyi bir sezon geçirdiğini anlatan milli atlet, “Geçen seneye göre form durumumuz daha iyi. Geçen sene dünya şampiyonu olduğum için bu sene bütün yarışlara davet aldık. İnşallah orada 200 metrede rekor kırmayı deneyeceğiz. Şampiyonada 200 metre ve bayrak yarışında mücadele edeceğim. 100 metre için henüz kesin karar vermedik” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.