2.LİG

Yeni Ordu Stadı'nda sona gelindi

Ordu’da temeli Temmuz 2017’de atılan Yeni Ordu Stadı'nda çalışmalar yüzde 90 oranında tamamlandı. Altyapısı tamamlanan sahanın çimleri ise eylül ayının son haftasında serilecek. Statta ilk maç kasım ayı sonunda oynanabilecek.

Haber Merkezi IHA
Tribün, çatı ve dış cephe kaplamaları bitirilen Yeni Ordu Stadı'nda ince işçilikler sürerken rulo çim serilecek sahanın alttan ısıtma sistemi, sulama sistemi, kumlama, drenaj ve havalandırma gibi çalışmaları tamamlandı. Rulo çimi hava şartlarına göre eylül ayının son haftasında serileceği belirtilirken çimlerin olgunlaşmasının 1,5 ay süreceği belirtildi. Bu durumda statta ilk maçın kasım ayının son haftasında oynanması ihtimali bulunuyor.

Görsellik ve kullanılabilirlik açısından Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olacak olan Yeni Ordu Stadı 20 bin seyirci kapasiteli. Stadın 500 araçlık otoparkı var. Tüm salon sporlarına da ev sahipliği yapacak olan stadın deniz tarafından otel de yer alacak. Toplamda 90 bin metre kare alan üzerine kurulan yeni stadın açılışının yapılmasının ardından 19 Eylül Stadı yıkılarak yerine millet bahçesi yapılacak.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.