|

90 bin taşeron işçiye kadro ne zaman çıkacak? Taşerona kadro alımında 2024 son durum gelişmeleri

Taşerona kadro alımında 2024 son durum gelişmeleri yakından takip ediliyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler, taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik beklentiyi ortaya çıkardı. Torba yasa düzenlemesi seçim sürecinin bitip Meclis'te çalışmaların başlamasıyla beraber gündeme gelen konulardan oldu. Daha önce 80 bin 674 taşeron işçinin kadroya alınmasının ardından, şimdi de yaklaşık 90 bin taşeron işçinin daha kadroya alınması için çalışmalar sürüyor. 90 bin taşerona kadro alımı için beklentiler yoğunlaştı. Peki, taşerona kadro var mı, şartları neler? İşte, taşerona kadro 2024 son durum gelişmeleri.

11:55 - 25/05/2024 Cumartesi
Yeni Şafak
Taşerona kadro
Taşerona kadro

Türkiye’de uzun yıllardır tartışılan ve milyonlarca işçiyi doğrudan etkileyen taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi konusu, TBMM’de yapılan son düzenlemelerle yeniden gündemde. Daha önce 80 bin 674 taşeron işçinin kadroya alınmasının ardından, şimdi de yaklaşık 90 bin taşeron işçinin daha kadroya alınması beklentisi mevcut. Peki, Taşerona kadro var mı, 90 bin taşeron işçiye kadro ne zaman çıkacak?

90 BİN TAŞERONA KADRO NE ZAMAN ÇIKACAK?

Yeni torba yasa görüşmeleri devam ederken, taşeron işçilere kadro verilmesine yönelik düzenlemeler de gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, taşeron işçilerin kadroya geçişlerinin en kısa sürede gerçekleşeceğini belirtti. Bu düzenleme, taşeron işçilerin çalışma koşullarını iyileştirmek ve istihdam güvenliğini sağlamak amacıyla yapılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecine yönelik olarak çalışmaların devam ettiğini belirtti. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da, hükümetin taşeron işçilere kadro verme konusundaki kararlılığını vurguladı. İlgili düzenlemelerin önümüzdeki günlerde Meclis’e sunulması bekleniyor.

TORBA YASA DÜZENLEMESİ NE ZAMAN GÖRÜŞÜLECEK?

Torba yasa düzenlemesiyle ilgili AK Parti tarafından çalışma yapıldığı bilgisi çeşitli vesilelerle kamuoyuyla paylaşıldı. Ancak düzenlemenin taslak metninin ne zaman hazırlanacağı ve görüşülmek üzere Meclis Başkanlığı'na ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.#taşeron
#taşerona kadro
#90 bin taşeron işçi
#taşeron işçi alımı
1 ay önce