Teknoloji 1 milyon Netflix ve Spotify hesabını satmaya çalışan hacker tutuklandı

1 milyon Netflix ve Spotify hesabını satmaya çalışan hacker tutuklandı

Avustralya’da çalıntı olan Netflix, Spotify ve Hulu’ya ait 1 milyon adet hesabı satışa sunan kişi tutuklandı. FBI tarafından takip edilen bilgisayar korsanı 1 milyon kişiye ait hesap bilgilerini 211 bin dolara satmaya çalışıyordu.

Haber Merkezi Diğer
İnternet üzerindeki hesaplarınızın güvenliği için her platforma farklı parolalar verilmesi büyük önem taşıyor.
İnternet üzerindeki hesaplarınızın güvenliği için her platforma farklı parolalar verilmesi büyük önem taşıyor.

Günümüzde kimlik hırsızlığı dijital dünyanın en büyük sorunlarından birisi haline geldi. İnternet ortamında dijital ayak izi bırakan herkes, ne yazık ki kötü niyetli kişilerin radarına giriyor. En büyük endişelerimizden birisi de tabi ki kullandığımız sosyal medya hesaplarının çalınmış olma ihtimali.

Avustralya’da yaşayan 21 yaşındaki bir adam, 1 milyon adet çalıntı Netflix, Spotify ve Hulu hesabına ait şifreleri ve hesap bilgilerini satmaya çalışırken tutuklandı. Bilgisayar korsanı 1 milyon hesaptan çalınan Netflix, Spotify ve Hulu şifrelerini başka kullanıcılara sattığı için takip ediliyordu.

Avustralya Federal Polisi (AFP), FBI’dan gelen ihbar üzerine 21 yaşındaki gencin evine baskın düzenlendiğini açıkladı.

120 bin kullanıcısı bulunan "WickedGen.com" adlı bir web sitesinin arkasındaki isim olan kişinin, internet üzerinden sattığı çalıntı şifrelerden 211 bin dolar kazanç sağladığı tahmin ediliyor.

Çalınan hesap bilgilerinin, ABD ve Avustralya dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden kullanıcılara ait olduğu belirtiliyor.

AFP'nin Siber Suç Yöneticisi Chris Goldsmid, "Bu tür suçlar, genellikle mağdurlar için daha büyük sonuçlar doğurabilecek bir veri hırsızlığının öncüsü olabilir" diyor.

Siz siz olun, her platform için aynı şifreyi kullanmayın. Ayrıca karşılaşabileceğiniz tehditleri en aza indirmek için giriş bilgilerinizi belirli periyotlarda güncellemeye özen gösterin. HulH

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak
Gündem

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak

Düzce'de, doğup büyüdüğü köyünde muhtar seçilen 31 yaşındaki veteriner teknisyeni Feyzullah Akyol, kredi çekerek satın aldığı arsayı konak ve kütüphane yapmak için köyüne bağışladı. Arkadaşlarının ve komşularının kendisine her zaman destek olduğunu aktaran Akyol, "Bu yola çıkmamızdaki en büyük sebep köyden kente geçişin önüne geçmek oldu, gençlerin şehirlerde bulduğu imkanları köyümüzde ne kadar temin edebiliriz diye düşündük" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yabancı medya kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Trump'ın mektubu ile ilgili konuşan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.