|

Ceket ile şarj dönemi başlıyor

Ünlü moda markası Tommy Hilfiger, güneş enerjisi panellerine telefon şarj edebilen ceket tasarlardı.

Yeni Şafak
15:17 - 5/12/2014 Cuma
Güncelleme: 13:19 - 5/12/2014 Cuma
Diğer

Ünlü moda markası Tommy Hilfiger, güneş enerjisi panellerine sahip kadın ve erkekceketleri ile giyilebilir teknoloji pazarını deniyor. Ceketlerin tarzı ve fiyat etiketleri de dikkat çekici…


Arkasında güneş panelleri yer alan ceketler, ön kısımlarındaki ceplerde güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi ile USB bağlantı noktası üzerinden telefonları şarjedebiliyor. İki telefon aynı anda şarj edilebilirken güneş panelleri esnek formda ve ceketin geneli gibi su geçirmez özellikteler. Pvilion tarafından üretilen paneller, ihtiyaç duyulmadıkları taktirde çıkartılarak, genel yükü de hafifletebiliyorlar. Hem doğa üstü hem de faydalı bir giysi olduğu aşikar.


Peki fiyat etiketinde durum ne?

Tommy Hilfiger’ın teknolojik ceketinin satış fiyatı erkek ve kadın modellerinde 599 dolar olarak açıklandı. Satışlardan elde edilen gelirin yüzde 50’si ise çocuklar için çeşitli olanaklar sağlayan Fresh Air Fund adlı kuruluşa bağışlanacak. Fresh Air Fund, New York’lu ailesiz çocuklara aile bulma, yaz döneminde bir ailenin evinde misafir olarak kalmalarını organize etme gibi bir dizi yardıma olanak sağlayan bir fon.

#Tommy Hilfiger şarj
#Tommy Hilfiger telefon
#şarj ceket
9 yıl önce