TeknolojiElektrikli otomobil üretimini hızlandıracak

Elektrikli otomobil üretimini hızlandıracak

Yakın bir zamanda hayatımıza hızlıca giriş yapacağı ifade edilen elektrikli otomobillerin batarya sorununa, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’dan yeni bir atılım geldi. Elektrikli araç üreticilerinin en büyük sıkıntısını çözecek olan bu teknoloji sayesinde otomotiv firmaları, elektrikli otomobillere geçişini daha da hızlandırabilecek.

Haber MerkeziYeni Şafak
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, elektrikli otomobillere istenilen şekilde yerleştirilebilecek modüler bir batarya üretti
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, elektrikli otomobillere istenilen şekilde yerleştirilebilecek modüler bir batarya üretti

Geleceğin otomobil teknolojisinde büyük bir rol oynayacak bataryalar, katı yakıtların yerini yavaş yavaş almaya başladı. Dünyanın önde gelen otomotiv firmalarının da bu alana büyük yatırımlar yaparak yönelmesi de gelecekte elektrikli otomobillerin içten yanmalı otomobillerin yerini alacağının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde geliştirilen elektrikli otomobillerin tek sorunu olan bataryalara ciddi AR-GE harcamaları gerçekleştiren teknoloji devleri de, söz konusu çalışmalar sonucu araçlara yüksek menzil kazandırmanın peşine düşmüş durumda. Bu teknolojisini öncüsü olan Tesla dahi dünyanın önde gelen batarya üreticilerinden biri olan Panasonic'in ile yaptığı ortaklık neticesinde araçlarına yüksek menzilli bataryalar üretebiliyor.

Şimdi ise Güney Koreli teknoloji devi Samsung, elektrikli otomobillerde kullanılacak modüler bir batarya ile gün yüzüne çıktı. Teknoloji devinin ürettiği batarya, araçlara maksimum 600 KM mesafe kat etme imkanı tanıyor. Ayrıca modüler yapısı sayesinde elektrikli otomobil üreticilerine bu bataryayı araca istenilen şekilde yerleştirme imkanı sağlıyor.

Samsung SDI, Frankfurt Motor Show 2017'de tanıtılan yeni batarya, elektrikli araç üretmek isteyen otomotiv firmalarını en büyük sorundan kurtaracak gibi görünüyor.

Dünya üzerinde birçok teknoloji markasına OLED ekran, çip gibi birçok teknolojiyi tedarik eden Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yakın zamanda otomotiv firmalarına da batarya tedarik edecek gibi görünüyor.

Saygın Soysal Çukur'a dahil oldu
Hayat

Saygın Soysal Çukur'a dahil oldu

Baş rollerinde Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal ve Perihan Savaş'ın rol aldığı Çukur'un 22. bölümünde Saygın Soysal, Elvis karakteriyle diziye dahil oldu.
Ordulu öğrenciler hurdalıktan aldığı aracı bakın ne hale getirdi
Teknoloji

Ordulu öğrenciler hurdalıktan aldığı aracı bakın ne hale getirdi

Ordu'da bir grup lise öğrencisi, hurdalıktan aldıkları otomobili "Akıncı Seyt 4" adını verdikleri, görsel ve sesli uyarı gönderebilen araca dönüştürdü. Ayrıca askeri araç görünümüne kavuşturulan araç, uzaktan kumanda ile de yönetilebiliyor.
Korkunç olay: Kapıyı açınca çığlık çığlığa kaldı
Gündem

Korkunç olay: Kapıyı açınca çığlık çığlığa kaldı

Adana'da evinin yakınında serada olan anne eve geldiğinde oğlunun boynunun bazanın içine sıkışmış halde görünce çığlık çığlığa kaldı. Komşuları ile çocuğunu bazanın altından çıkartıp hastaneye kaldırdı ancak kurtaramadı.
Mehmed Bir Cihan Fatihi'ne şoke eden sözler: Bu ne rezilliktir?
Hayat

Mehmed Bir Cihan Fatihi'ne şoke eden sözler: Bu ne rezilliktir?

Önceki gün ilk bölümüyle ekrana gelen 'Mehmed Bir Cihan Fatihi' dizisini yerden yere vuran Hıncal Uluç, "Benim insanım eroin, bonzai mi alıp oturuyorlar ekran başına? Bu ne rezilliktir" dedi.
En güzel Cuma mesajları 23 Mart
Gündem

En güzel Cuma mesajları 23 Mart

İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde Müslümanlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güzel, anlamlı, resimli, özlü, güzel ve güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde 23 Mart'a özel en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.