Teknoloji Elon Muska tünel için ilk onay geldi

Elon Musk'a tünel için ilk onay geldi

Elon Musk'ın trafik sorununa çözüm getireceğini açıklaması ile başlattığı tünel projesi için ilk onay geldi. Ünlü girişimci, ilk olarak The Boring Company adlı şirketi ile Las Vegas‘ın altından fuar merkezine ulaşım sağlayacak.

Haber Merkezi Diğer
Tünel projesinin ilk aşaması 35 ila 55 milyon dolara mal olacak.
Tünel projesinin ilk aşaması 35 ila 55 milyon dolara mal olacak.

Elon Musk, The Boring Company adını taşıyan şirketiyle Las Vegas‘ın altında hızlı ulaşım sağlayacak tüneller açma yönündeki isteğini daha önce açıklamıştı. Ünlü milyarderin bu planını hayata geçirmesi için gerekli onayların ilki geldi. Şehrin Fuarlar ve Ziyaretçiler İdaresi, The Boring Company tarafından hazırlanan planın lehine oy verdi.

Söz konusu plan çerçevesinde şehrin altına açılacak tünellerde yüksek hıza erişebilen otonom ve elektrikli taşıtlarla yolcu taşımacılığı yapılacak. Tüneller ilk etapta fuar merkezinde ulaşımı sağlayacak. Ancak McCarran Uluslararası Havalimanı gibi noktaları da kapsayacak şekilde genişletilebilecek. The Boring Company tarafından verilen bilgiye göre, projenin ilk aşaması 35 ila 55 milyon dolara mal olacak.

Elon Musk sistemin yıl sonunda hazır hâle geleceğine inanıyor

Teknoblog'un haberine göre The Boring Company, sistemi CES 2021 itibarıyla tamamen işler hâle getirmeyi hedefliyor. Ancak Musk, sistemin yılsonu itibarıyla hazır ve çalışır hâle gelebileceğini belirtiyor.

Elon Musk için işler diğer tünel projelerinde bu kadar yolunda gitmiyor. The Boring Company’nin Şikago’nun altında tünel açmaya yönelik planları ciddi siyasi tepkilerle karşılaşıyor. Şehirde yapılacak belediye başkanlığı seçiminde yarışan her iki aday da The Boring Company tarafından sunulan planın yeniden değerlendirileceğini belirtiyor.

Musk'un çığır açması beklenen projesi yeraltı tüneli açıldı
OYNAT 01:59
Musk'un çığır açması beklenen projesi yeraltı tüneli açıldı
Teknoloji şirketi Tesla'nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, yüksek hızla ulaşımda çığır açması beklenen yeraltı tünelinin açılışını yaptı.

Elon Musk tünel açmaktan vazgeçti
TEKNOLOJİ
Elon Musk tünel açmaktan vazgeçti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.